Podziel się:

11 września, OKSiR – otwarcie wystawy i wykład w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2011

poniedziałek 29th, Sierpień 2011 / 12:13 Autor:

edd2011

     W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2011, 11 września o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej i wykład na temat Kamieni milowych w gminie Wisznia Mała.
     Kamienie milowe – temat EDD w 2011 r. w Polsce, ma zwrócić uwagę na wkład Rzeczpospolitej na przestrzeni dziejów w rozwój Europy.
     Kamienie milowe, takie jak Zjazd Gnieźnieński, Rzeczpospolita Obojga Narodów, Konfederacja Warszawska, Odsiecz Wiedeńska czy Konstytucja 3 maja, są naszymi cegiełkami w budowę wspólnej Europy.
     Organizatorzy EDD pragną zainteresować społeczeństwo najważniejszymi wydarzeniami z historii Polski, przywołać daty, miejsca, twórców i tradycje oraz związane z nimi zabytki kultury materialnej i niematerialnej.


    
Pretekstem do zorganizowania wystawy w naszej gminie jest niezliczona ilość zebranych dowodów na temat zamieszkałych w gminie Wisznia Mała na przestrzeni wieków, społeczności.
     Wystawa fotograficzna odbywająca się pod hasłem: Przeszłość – Przyszłości będzie czynna w dniach 12-16.09 w godz. od 9.00 do 16.00

edd-plakat

Więcej:

 

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum