Podziel się:

22 października, Oborniki Śląskie – Festiwal Kultur Świata. Materiał prasowy

poniedziałek 10th, Październik 2011 / 08:24 Autor:

festiwal-kultur-swiata     Już w sobotę 22-go listopada, w Obornikach Śląskich odbędzie się niezwykła impreza. Przeniesie nas w różne części świata: od Iranu, Iraku, Gruzji poprzez różne części Afryki, aż po Amerykę Północną i Południową.
     Z aromatyczną kawą bądź pobudzającą yerba mate w ręku obejrzymy nie tylko prezentacje slajdów w podróży w różne zakątki naszego globu, ale również poznamy niezwykłe sposoby podróżowania oraz kultury odległe od naszej własnej.


     Obejrzymy najciekawsze i najbardziej urocze zakątki z naszego własnego podwórka podczas spaceru z przewodnikiem po mieście ogrodzie – Obornikach Śląskich oraz zobaczymy zdjęcia sprzed 100 lat na wystawie w Obornickim Ośrodku Kultury.
     Wszystko to podczas Festiwalu Kultur Świata w Obornikach Śląskich. Festiwal ten zorganizowany jest dla wszystkich fascynatów kultur, społeczeństw, zwyczajów ludzi na całym świecie, a szczególnie krajów globalnego Południa.
     Jego celem jest spotkanie się ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia o świecie z tymi, którzy chcą ich opowieści wysłuchać. Dodatkową wartością takich spotkań jest to, że często słuchający sami podróżują, a podróżnicy chętnie słuchają innych.
     Jedni i drudzy są zwyczajnie ciekawi świata. Cykl spotkań stanowić będzie alternatywę wobec typowych festiwali podróżniczych. Tu nie podróżnik ma być bohaterem, ale kraj, który odwiedził i ludzie, których napotkał.
     Organizatorzy stawiają tym samym na wartość poznawczą prezentacji. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.yerbaciarnia.org .

festiwal-01

festiwal-02

 

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum