Podziel się:

27 lutego we wrocławskim klubie Łykend podczas XXV Festiwalu Szanty we Wrocławiu premiera debiutanckiej płyty zespołu Hoverla

czwartek 20th, Luty 2014 / 15:36 Autor:

Hoverla – najwyższy szczyt (2061 n.p.m.) w Beskidach Wschodnich w paśmie Czarnohora na Ukrainie.  Hoverla to również nazwa polsko-ukraińskiego zespołu folk – rockowego z Wrocławia, czerpiącego muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej.

Na oryginalny charakter zespołu składa się fuzja muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami inspirowanymi rockiem, jazzem, reggae, ska. Zespół śpiewa w językach: ukraińskim, łemkowskim i polskim. Połączenie mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i melodyjnym, słowiańskim wokalem tworzy niezwykle żywiołowe i energetyczne widowisko muzyczne.

W zespole Hoverla śpiewa mieszkanka naszej gminy Klaudia Adamus z Krzyżanowic. Grupa właśnie wydała debiutancką płytę p.t. Czarnohora, której oficjalna premiera odbędzie się 27 lutego we Wrocławskim klubie Łykend na XXV Festiwalu – Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”

 

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum