Podziel się:

Bezpłatne szkolenia dla rolników z powiatu trzebnickiego

środa 25th, Styczeń 2012 / 17:46 Autor:

ulotka-szkolenie-dla-rolnikow-baner

     Firma Consultor Sp. z o.o. realizuje na terenie województwa dolnośląskiego unijny projekt „nowy zawód-lepsze perspektywy”- bezpłatne szkolenia zawodowe dla osób odchodzących z rolnictwa. Szkolenia zawodowe skierowane są do rolników lub jego domowników ubezpieczonych w KRUS z powiatów: trzebnickiego, oleśnickiego, wrocławskiego, średzkiego, kłodzkiego oraz wałbrzyskiego.
     W ramach projektu proponujemy trzy rodzaje bezpłatnych  SZKOLEŃ ZAWODOWYCH:

  • Organizator obsługi turystycznej – agroturystyka z podstawami przedsiębiorczości
    (120 godz. + 40 godz. moduł podstawy przedsiębiorczości)
  • Kelner i barman z językiem angielskim
    (120 godz. +80 godz. moduł językowy)
  • Monter Izolacji Budowlanych
    (120 godz. zajęć teoretycznych + 140 godz. zajęć praktycznych)

     Na początku marca 2012 r.  zamierzamy rozpocząć  realizację wymienionych szkoleń. Obecnie przeprowadzamy akcję informacyjną, jak i rekrutację.  
     Ze względu na zasłużoną sławę powiatu trzebnickiego jako dobrego miejsca wypoczynku, którą zawdzięcza m.in. mikroklimatowi, wydaje się że zwłaszcza kurs agroturystyczny mógłby zainteresować miejscowych rolników.
     Gospodarstwo agroturystyczne to szansa na przekwalifikowanie oraz nowe źródło dochodów. Agroturystyki, powstałe na bazie gospodarstw rolniczych, cieszą się większym zainteresowaniem turystów, ponieważ niejako „w pakiecie” oferują zazwyczaj dodatkowe atrakcje w postaci np.  produktów uprawy ekologicznej czy kontaktu ze zwierzętami gospodarstw.
     Jednak aby prowadzić profesjonalne gospodarstwo agroturystyczne nie wystarczą chęci – trzeba mieć również wiedzę branżową i marketingową.
    Podczas 120 godzin szkolenia zawodowego, proponowanego przez Consultor, uczestnicy  uzyskują wiedzę zawodową w zakresie organizacji obsługi turystycznej, prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego, marketingu i sprzedaży usług, obsługi klienta oraz poznają atrakcje turystyczne i kulturalne swojego regionu. Kurs wzbogacony jest o 40 godzin zajęć z podstaw przedsiębiorczości, w których uczestnictwo od strony praktycznej przygotowuje do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
     Szkolenie odbywa się w działającym gospodarstwie agroturystycznym. Dzięki temu uczestnicy mogą „na własne oczy” przekonać się, jak wygląda prowadzenie agroturystyki, a także skonfrontować swoje wątpliwości i przemyślenia z praktykiem, który od lat z powodzeniem realizuje swoje przedsięwzięcie na lokalnym rynku turystycznym.
     Jeśli jednak ktoś chciałbym wybrać inne szkolenie – nic nie stoi na przeszkodzie. Równie interesujące ze względu na rozwój gastronomii i hotelarstwa, nierozerwalnie związany z rozwojem branży turystycznej, jest szkolenie Kelner Barman z językiem angielskim. Uczestnik tego szkolenia uzyskuje dwa zawody, i nabywa nowoczesne umiejętności w obydwu zawodach podczas zajęć praktycznych (np. z zakresu baristyki). Z kolei aż 80 godzin branżowego języka angielskiego jest atutem w momencie poszukiwania pracy w nowym zawodzie. 
     Kurs Kelner Barman z językiem angielskim będzie organizowany w powiecie oleśnickim, graniczącym z powiatem trzebnickim, a organizatorzy zwracają koszty dojazdu do miejsca szkolenia.
     Dla osób zainteresowanych branżą budowlaną, uznawaną za jedną z branż strategicznych dla Dolnego Śląska, Consultor proponuje szkolenia w zawodzie Monter Izolacji Budowlanych.
     To wąska specjalizacja, a specjaliści w dziedzinie izolacji są  niezbędni przy każdej inwestycji. Kurs zawodowy przygotowuje do profesjonalnego wykonywania zawodu: 120 godzin zajęć teoretycznych to kompleksowy program obejmujący wszystkie rodzaje izolacji, przewidziane programem nauczania tego zawodu. Aż 140 godzin zajęć praktycznych zapewnia faktyczne nabycie nowych umiejętności i kwalifikacji.
     Kurs Monter izolacji budowlanych odbędzie się na terenie powiatu wrocławskiego. Dobry dojazd od strony Trzebnicy i zwrot kosztów dojazdu na pewno zachęci zainteresowanych nowymi kwalifikacjami zawodowymi rolników do udziału w szkoleniu.

Grzegorz Szewczuk – Specjalista ds. rekrutacji i promocji
„Nowy zawód – lepsze perspektywy”
www.nowyzawod.consultor.pl
tel. 500 026 596
Consultor Sp. z oo.o.
Biuro Projektu – pl. Nowy Targ 28 pok. 511, V piętro
50-141 Wrocław; tel. 71/ 343-97-09

Informacja o projekcie

ulotka-szkolenie-dla-rolnikow-01

ulotka-szkolenie-dla-rolnikow-02

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum