Podziel się:

Cisza i spokój – Wisznia Mała na tle innych gmin powiatu trzebnickiego w komunikatach prasowych policji

czwartek 25th, Październik 2012 / 17:07 Autor:
 • 08.09.2012 – Trzebniccy policjanci ujawnili na terenie jednego z parków, w gminie Wisznia Mała, nielegalną uprawę konopi. Zabezpieczono kilka trzymetrowych krzewów. O dalszym losie, zatrzymanego w tej sprawie młodego mężczyzny, zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy powiatowej zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono kilka 3 – metrowych krzewów oraz wagi elektroniczne, służące do porcjowania uzyskanej z uprawy marihuany.
       Zatrzymany, to  19 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Wisznia Mała.  Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wyhodował krzewy w okolicznym parku przy starym pałacu, znajdującym się na terenie gminy. Na miejscu uprawy zabezpieczono do dalszego postępowania trzy potężne krzewy, natomiast w miejscu zamieszkania 19 – latka, dwie wagi elektroniczne. Teraz za czyn, o który jest podejrzany, zatrzymanemu w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają także jakie było dalsze przeznaczenie środków odurzających uzyskanych z uprawy. 
 • 24.10.2012 – Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żmigrodzie zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamanie i kradzież mienia. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 20 i 50- lat. Do zdarzenia doszło w jednej z firm na terenie gm. Żmigród. Podejrzani włamali się do pomieszczenia gospodarczego, a następnie skradli metalowe elementy o wartości ponad 5 tys. złotych. Dyżurny po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży niezwłocznie skierował na miejsce policjantów.
 • 17.10.2012 – Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież mienia. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym jak z samochodu skradli portfel z pieniędzmi i dokumentami. Teraz za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żmigrodzie bezpośrednio po uzyskaniu informacji o kradzieży mienia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o ten czyn. Okazali się nimi 18 i 19-latek mieszkający w Żmigrodzie.
 • 15.10.2012 – Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żmigrodzie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych włamanie do jednego z mieszkań na terenie powiatu i kradzież odbiornika telewizyjnego.
 • 10.10.2012Oborniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież mienia. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się tą sprawa podejrzany kradł olej napędowy z różnych maszyn rolniczych. Sprawca przyznał się do kradzieży 400 litrów paliwa z maszyn rolniczych.
 • 08.10.2012 – Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żmigrodzie prowadząc działania ukierunkowane na eliminowanie z obrotu alkoholu niewiadomego pochodzenia zatrzymali 75-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i sprzedaż alkoholu bez akcyzy. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu trzebnickiego.
 • 06.10.2012 – Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żmigrodzie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież oleju napędowego z koparko-ładowarki należącej do firmy biorącej udział w budowie jednej z dróg szybkiego ruchu. Okazał się nim 57-letni operator koparki. Do kradzieży doszło podczas budowy drogi S5 na terenie powiatu trzebnickiego.
 • 02.10.2012 – Trzebniccy policjanci przechwycili ponad 1,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 50 tysięcy złotych. W ich ręce wpadł mężczyzna podejrzany o posiadanie oraz uprawę środków odurzających. Sprawca za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy ujawnili na terenie leśnym uprawę konopi indyjskiej i zabezpieczyli kilka krzaków. 
 • 22.09.2012 – Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 23 i 16 lat, którzy ukradli około 2 ton zboża wartości 1600 złotych. Zboże wysypało się po kolizji drogowej z ciężarówki. 21.09 około godziny 14.40 na drodze nr 340 przed miejscowością Cerkwica na łuku drogi z nieustalonej przyczyny doszło do kolizji drogowej. Samochód ciężarowy przewrócił się i na drogę wysypało się około 25 ton zboża. Na szczęście kierujący Tirem nie odniósł poważnych obrażeń. Jak ustalili policjanci dwóch młodych mężczyzn postanowiło zabrać rozsypany jęczmień. Pojechali więc na miejsce kolizji ciągnikiem i załadowali zboże na przyczepę. Towar ukryli na swojej posesji. Tam właśnie odnaleźli je funkcjonariusze i zabezpieczyli 2 tony odzyskanego zboża.
 • 17.09.2012 – Do policyjnego aresztu trafili dwaj 52-letni mieszkańcy powiatu trzebnickiego. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy chwilę po tym jak chcieli uśmiercić trzy szczeniaki wrzucając je do szamba. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, a w myśl Ustawy o ochronie zwierząt grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 
 • 10.09.2012 – Funkcjonariusze z powiatu trzebnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie napadu rabunkowego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec gminy Prusice. Do zdarzenia doszło wieczorem tuż po godzinie 20. Do siedzącej przed sklepem ekspedientki jednego ze sklepów spożywczych na terenie powiatu trzebnickiego podszedł zamaskowany mężczyzna, chwycił sprzedawczynię za rękę i grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy z kasy. Kobieta głośno krzycząc o pomoc wyrywała się napastnikowi, który wystraszony uciekł. Policjanci po otrzymaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęli działania zmierzające do jego zatrzymania. Już po 15 minutach od zdarzenia funkcjonariusze na podstawie podanego im rysopisu zatrzymali ukrywającego się w pobliskich zaroślach mężczyznę podejrzanego o ten czyn.
 • 03.08.2012 – Policjanci w Obornikach Śląskich zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim ponad 850 porcji marihuany. W ręce policjantów wpadł jeszcze jedne diler, u którego znaleziono urządzenia do porcjowania narkotyków. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 • 27.07.2012 – Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa z samochodu osobowego. Mężczyźni wpadli, gdy przewozili swój łup jedną z dróg gruntowych w powiecie trzebnickim. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 • 23.07.2012 – Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali nietrzeźwego 42- letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości podejrzanego wykazało prawie 1,8 promila alkoholu. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze z powiatu trzebnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa. Do zdarzenia doszło ok. godz. 20.30 na terenie jednej z posesji w gminie Trzebnica, gdzie według zgłoszenia doszło do zabicia psa.

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum