Podziel się:

Co z tym Ośrodkiem Zdrowia w Wiszni Małej?

poniedziałek 11th, Kwiecień 2016 / 21:49 Autor:

Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za leczenie jednego pacjenta w Podstawowej Opiece Zdrowotnej 140-280 zł rocznie za osobę (w zależności od wieku). Te pieniądze przychodnia otrzymuje nawet, jeśli w danym roku pacjent ani razu nie skorzysta z jej usług. Wystarczy tylko, że jest zapisany do jednego z jej lekarzy.

Jak łatwo się domyślić najbardziej opłacalny dla ośrodka zdrowia pacjent to taki, który nie choruje albo choruje rzadko albo choruje i poważniejsze schorzenia leczy prywatnie. Takimi pacjentami jesteśmy my: ja i moja żona. Kierując się lokalnym patriotyzmem i nadzieją, że korzystanie z Ośrodka Zdrowia położonego 2 kilometry od miejsca zamieszkania będzie po prostu wygodne, wraz z zameldowaniem się w gminie Wisznia Mała złożyliśmy na początku b.r. w Przychodni w Wiszni Małej deklarację wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

W dniu dzisiejszym moja żona miała okazję się przekonać jak wielki błąd popełniliśmy:

  1. Rejestracja telefoniczna to fikcja – konia z rzędem temu komu uda się w godzinach od 7.00 do 8.00 do przychodni dodzwonić.
  2. Na miejscu okazuje się że już o godzinie 8.00 brakuje numerków do internisty więc rejestratorki dokonują selekcji na „przypadki nagłe” i te, które mogą poczekać.
  3. Żona została poproszona o ustawienie się w kolejce i poczekanie na okazję – „może ktoś się spóźni albo nie przyjdzie”
  4. Na dobry początek spóźnia się o 15 minut dr Leszek Jankowski.
  5. Całe szczęście w miarę szybko nadarzyła się okazja – żona weszła do gabinetu.
  6. Równie szybko z niego wyszła: pierwszy kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu trwał nie więcej niż 10 minut. Pan doktor nie przeprowadził podstawowego wywiadu z pacjentką, nie interesowały go przebyte choroby pacjentki, alergie czy wysokość ciśnienia tętniczego. Nie przeszkadzało mu również to, że jego nowa pacjentka nie ma założonej karty.

 

Co możemy w tej sytuacji zrobić – gdy spotykamy się z tak niską jakością usług medycznych? Trzy razy w roku można zmienić lekarza POZ i tak właśnie zrobimy. Tylko czy o to właśnie chodziło Władzom Gminy Wisznia Mała gdy wydawały kilka milionów na budowę nowego Ośrodka Zdrowia?

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum