Podziel się:

Czas na zmiany

poniedziałek 07th, Październik 2013 / 08:55 Autor:

Aż na 500 mln dolarów szacowane są inwestycje zagraniczne na terenie gminy Kobierzyce. To 4 tys. miejsc pracy, które zajmują dziś nie tylko jej mieszkańcy, ale także wrocławianie (Money.pl).

Nowy salon Toyoty otwarto właśnie w Długołęce. Clarena zainwestowała 10 mln w Wilczycach. Inna firma kosmetyczna FM Group, od lat związana z Szewcami, stawia swój nowy kompleks logistyczno-produkcyjny … pod Trzebnicą. Zatrudnienie znajdzie tam 700 osób. Przykłady można mnożyć.

Gminie Wisznia Mała nie udaje się przyciągnąć dużych inwestorów, poza kilkoma wyjątkami oczywiście. Na poniższym zestawieniu widać, że na razie nikt nie znalazł również sposobu na przekonanie ludzi do masowego osiedlania się tutaj na stałe. Grafika przedstawia saldo migracji w podwrocławskich gminach. Od 2010 roku w Wiszni Małej jest tylko gorzej.

Najwyższy czas powiedzieć sobie, że nie powtórzymy sukcesu Kobierzyc czy Długołęki. Przegrywamy również z Siechnicami czy Miękinią.

Może Władze Gminy Wisznia Mała wreszcie powinny zauważyć, że to co najbardziej nas wyróżnia w promieniu 15 km od Wrocławia to klimatyczne wioski położone na Wzgórzach Trzebnickich i w okolicach Lasu Malińskiego.

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

4 Comments on “Czas na zmiany

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum