Podziel się:

Czyżby Oleśnica wygrała z Szymanowem rywalizację o obsługę awionetek?

piątek 20th, Styczeń 2012 / 11:42 Autor:
Kategoria: Przegląd prasy

olesnica     Pod koniec 2010 roku głośno było o planach Aeroklubu Wrocławskiego zakładających przystosowanie lotniska w Szymanowie do obsługi małych samolotów biznesowych i turystycznych.
     Planowana rozbudowa lotniska miała kosztować 53 miliony złotych i miała zostać ukończona w ciągu dwóch lat (czyli pod koniec 2012 roku).
     Sprawa przycichła a tymczasem na początku b.r. rząd postanowił przekazać oleśnickiemu samorządowi lotnisko wojskowe w Oleśnicy pod warunkiem, że zostanie ono udostępnione mniejszym samolotom w ciągu 3 lat.
     Jednym z argumentów za budową lotniska, jest oczywiście dogodne połączenie z Wrocławiem drogą ekspresową S-8.
     Tak oto drogi ekspresowe (wybudowane a nie na papierze) mogą przyczyniać się do rozwoju regionu.

Dla zainteresowanych:

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

1 Comments on “Czyżby Oleśnica wygrała z Szymanowem rywalizację o obsługę awionetek?

  • szymanowianin

    Myślę, że pytań przy tej okazji jest całkiem sporo – na ile oleśnicki samorząd tak naprawdę stać na podjęcie takiego wyzwania? Do jakiego „klienta” skierowana będzie oferta oleśnickiego lotniska (Szymanów bazuje na razie na najmniejszych samolotach – ruch biznesowy, generowany m.in. przez nie tak odległe pole golfowe Toya)? Wreszcie, z perspektywy Szymanowa, czego tak naprawdę oczekuje po obiekcie w naszej miejscowości Aeroklub Wrocławski i na co go właściwie stać (o planach rozwojowych słyszy się od lat kilkunastu już, a efektów ciągle brak)?

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum