Podziel się:

20.06.2015r. – Puchar Polski w Dogtrekkingu, edycja Wisznia Mała.

niedziela 01st, Luty 2015 / 21:54 Autor:
Kategoria: Imprezy masowe

Jerzmanowice, Złoty Stok, Kalety, Przesieka i Wisła to miejscowości, w których w 2014 roku odbyły się zawody organizowane w ramach Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Cykl zawodów pod tą nazwą jest organizowany już od 7 lat przez firmę Sportshooter z Chorzowa.

Puchar odbywa się pod patronatem czasopism: Mój Pies oraz Dog & Sport, Telewizji Katowice oraz portalu Aktywni z psami. Głównymi sponsorami zawodów są: Fitmin (karma dla zwierząt) oraz Merrell (obuwie sportowe).

Lista gmin, w których odbędą się zawody w roku 2015 powiększy się o Gminę Wisznia Mała. Już 20 czerwca będziemy gościć dogtrekkerów z całej Polski ale nie tylko dla nich organizujemy te zawody, liczymy na dużą frekwencję miłośników psów z Wrocławia, Trzebnicy i powiatu trzebnickiego no i oczywiście z naszej gminy. Mieszkańcy gminy Wisznia Mała będą zwolnieni z wpisowego.

Dogtrekking to sport dla każdego – w zawodach mogą uczestniczyć zarówno zawodowcy jak i amatorzy, biegacze, kijkarze a także po prostu miłośnicy długich spacerów z psem. Startować można indywidualnie i całymi rodzinami. Oczywiście w każdym zespole musi być przynajmniej jeden pies.

W ramach zawodów odbędą się biegi na około 15, 25 oraz biegi dla dzieci. Trasy biegów poprowadzone będą przez Park Maliński, Pierwoszów, Machnice i Wysoki Kościół. Start i Meta znajdować się będą w Wiszni Małej.

Współorganizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Wysoki Kościół, OKSiR Wisznia Mała, Gmina Wisznia Mała i Powiat Trzebnicki. Pomysłodawcą i koordynatorem zawodów w Wiszni Małej jest piszący te słowa Andrzej Podrez.

Zapisy na www.dogtrekking.com.pl . Zapraszamy na zawody.

 

puchar-polski-w-dogtrekkingu

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum