Podziel się:

Wisznia Mała – to neni vyborne? das ist nicht super?

środa 12th, Styczeń 2011 / 19:33 Autor:

     Ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego można ściągnąć Informator Turystyczny wydany, w ramach programu „Promocja markowych produktów turystycznych Dolnego Śląska”.

Dolny Śląsk - Informator Turystyczny

     Na 108 stronach przetłumaczonego na pięć  języków  przewodnika, informacje o naszej gminie są tylko śladowe. To jest niestety dowód na to jak bardzo gmina Wisznia Mała potrzebuje promocji.

  1. Nie ma u nas zamków i pałaców – fakt,
  2. Nie ma w naszej gminie klasztorów i sanktuariów maryjnych ale czy na prawdę pisząc o Opactwie Cysterek w Trzebnicy nie można było napisać jednego zdania o kilku zabytkach sakralnych znajdujących się na terenie gminy Wisznia Mała? Zwłaszcza, że są po drodze z Wrocławia do Trzebnicy?
  3. Na terenie naszej gminy nie ma żadnych podziemi i fortyfikacji – zgoda,
  4. Nie ma żadnego uzdrowiska w gminie Wisznia Mała – też jest to fakt bezsporny,
  5. W rozdziale turystyka aktywna, w podrozdziale o turystyce rowerowej jest tylko wzmianka: Na północ od Wrocławia istnieje sieć szlaków rowerowych na terenie Wzgórz Trzebnickich
  6. o turystyce pieszej: Kilka interesujcych szlaków poprowadzono przez malownicze, lesiste okolice na północ od Wrocławia. To już nie można było chociaż nazwy miejscowości podać?
  7. w dziale o jeździe konnej: wiele ośrodków jazdy konnej znajduje się w najbliższej okolicy Wrocławia, a także m.in. w Kobierzycach, Trzebnicy i jej okolicach oraz w Obornikach i ich rejonie. Ani słowa o popularnym Rakowie.
  8. narciarstwa zjazdowego w gminie Wisznia Mała uprawiać nie można – to fakt, ale w Krynicznie mozna pograć w golfa,
  9. pisząc o sporty lotnicze wymieniono lotnisko w Szymanowie – no wreszcie.

     W rozdziale „Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy” gmina Wisznia Mała też nie jest wymieniona z nazwy, podobnie w podrozdziale „Niedaleko od Wrocławia”.

     Nazwa gminy Wisznia Mała nie występuje w informatorze ani razu. Czy naprawdę: Wisznia Mała – to neni vyborne? das ist nicht super?

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum