Podziel się:

Gdzie kupić mieszkanie 5-pokojowe? W Psarach najtaniej…

wtorek 27th, Listopad 2012 / 17:22 Autor:
Kategoria: Budnest, Nieruchomości

     W obecnej sytuacji rynku nieruchomości mieszkaniowych niewielu szukających decyduje się na zakup dużego, przestronnego mieszkania posiadającego co najmniej 5 pokoi.
Popyt na takie mieszkania, mimo ich niepodważalnych zalet, jest już od kilku lat na stałym niskim poziomie.
Dzieje się tak głównie za sprawą ceny. Okazuje się jednak, że deweloperzy poszukując nowych trendów i nisz na rynku oferują mieszkania, które mimo swego metrażu i liczby pokoi wcale nie muszą być drogie…


To właśnie w okolicy stolicy Dolnego Śląska można znaleźć jedną z najtańszych ofert mieszkań tego typu. Z październikowych analiz portalu nieruchomości domy.pl wynika, że we Wrocławiu odsetek osób zainteresowanych mieszkaniami pięciopokojowymi sięga 2 proc. Wyższy jest jedynie w Warszawie, gdzie takie nieruchomości chce nabyć siedem na dziesięć osób.
Znalezienie tanich ofert dużych mieszkań w dobrych lokalizacjach, oddalonych od miejskiego zgiełku może stanowić nie lada wyzwanie. Nabywcy mieszkań w wyniku kryzysu ograniczyli swoje preferencje odnośnie metrażu, co jest pokłosiem spadku przeciętnej zdolności kredytowej. Jedną z odpowiedzi na zmieniające się warunki rynku nieruchomości są tzw. mieszkania kompaktowe, gdzie na stosunkowo niewielkim metrażu umieszczona jest jak największą ilość pomieszczeń. Taka też jest propozycja firmy Budnest.
Wrocławski deweloper przy ulicy Parkowej w Psarach (północna granica administracyjna Wrocławia) buduje kompleks domów i mieszkań. Na Osiedlu Parkowym powstaje zespół budynków mieszczący mieszkania jedno i dwupoziomowe. Niestandardowym zabiegiem firmy Budnest było takie zaprojektowanie lokali wyposażonych standardowo w trzy pomieszczenia, aby na życzenie klienta można było je przerobić na układ cztero-, a nawet pięciopokojowy. W pierwszym przypadku na dodatkowy pokój adoptowane jest poddasze, w drugim dodatkowo pomieszczenie gdzie wcześniej była oddzielna kuchnia zamienia się w sypialnię, a aneks kuchenny zostaje zainstalowany w salonie.
- W ten sposób wprowadziliśmy na rynek mieszkanie dwupoziomowe z pięcioma pomieszczeniami, ogródkiem, miejscem postojowym, osobnym wejściem i  kominkiem o dużej powierzchni komercyjnej. Nasze lokale o powierzchni 112 m kw. śmiało mogą konkurować z ofertą domów w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej pod kątem użyteczności i przede wszystkim ceny – podkreśla Jakub Fornal z działu sprzedaży i marketingu firmy Budnest.
Cena mieszkań oferowanych przez wrocławskiego dewelopera mieści się w granicach 340 tys. złotych brutto i jest jedną z najtańszych propozycji na rynku nieruchomości tego typu. Dla porównania za 5 pokoi na nowym Osiedlu Zakontek w Zielonce koło Bydgoszczy opacznej powierzchni 116 m kw. należy zapłacić 638 tys. zł. Z kolei na warszawskim Żoliborzu za 106 m kw. powierzchni i 5 pokoi w Rezydencji Arteco zapłacimy  740 tys. zł. W samym Wrocławiu za interesujący nas lokal mający 103 m kw. powierzchni trzeba wyłożyć 780 tys. zł – Nowa Papiernia.

Informacja prasowa

, ,

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

3 Comments on “Gdzie kupić mieszkanie 5-pokojowe? W Psarach najtaniej…

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum