Podziel się:

Grupa Odnowy Wsi Malin i Gmina Wisznia Mała nominowane do Nagrody Super Samorząd 2012

środa 16th, Styczeń 2013 / 08:48 Autor:
Kategoria: Rozmaitości

     Trwa dziesiąta edycja akcji Masz Głos, Masz Wybór, która zachęca mieszkańców i władze samorządowe do współpracy.
Najskuteczniejsi uczestnicy już w ubiegłym roku zostali po raz pierwszy uhonorowani Nagrodą Super Samorząd.
W akcji uczestniczą organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media, które we współpracy z władzami gminy lub miasta wykonują zadania związane z problemami ważnymi dla każdej społeczności lokalnej:

  • zagospodarowanie przestrzeni publicznej
  • wykorzystanie funduszy lokalnych
  • przepływ informacji władze – mieszkańcy.

     Nominację do Nagrody Super Samorząd 2012 otrzymała Grupa Odnowy Wsi Malin wraz z władzami samorządowymi gminy Wisznia Mała za zrealizowane zadanie p.n. Wspólna Przestrzeń.


     Jak mówi Joanna Załuska, koordynatorka akcji Masz Głos, Masz Wybór: Uczestnicy akcji udowadniają, że można mieć wpływ na to co dzieje się w naszych gminach i miastach. Dzięki ich zaangażowaniu w Lubaszu zbudowano skatepark, w Legionowie przebudowę dworca uzgadniano z mieszkańcami, a w Katowicach radni zaczęli dyżurować w bibliotece.
     Często zmiany wydają się drobne, ale mają pozytywny wpływ na życie mieszkańców. Nasza akcja jest dla tych, którzy chcą zmian na lepsze w swojej miejscowości i z naszą pomocą będą działać skuteczniej.
     Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce.
Akcję organizują: Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.
W 2011 roku Nagrodą pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wyróżniono pięć wspólnot lokalnych.
Czy w tym roku Nagrodę otrzyma Grupa Odnowy Wsi Malin i gmina Wisznia Mała? Okaże się podczas Uroczystej Gali, która odbędzie się w lutym 2013 roku.
Z pewnością już sama nominacja jest wielkim osiągnięciem Malinian. Pozostaje tylko pogratulować i życzyć powodzenia.

Więcej na stronach:

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum