Podziel się:

Idzie nowe: powstają kolejne e-sołectwa w gminie Wisznia Mała

wtorek 24th, Marzec 2015 / 16:52 Autor:

Po Krynicznie, Krzyżanowicach, Malinie, Psarach i Wysokim Kościele kolejne wsie z naszej gminy będą miały swoje strony internetowe. Nowe władze Ligoty Pięknej, Pierwoszowa, Piotrkowiczek i Szewc zdecydowały się prowadzić własne wiejskie portale.

Tak pisze o roli jaką spełnia Internet dla lokalnych społeczności, Arleta Ciarczyńska z Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie w swoim artykule p.t. Public relations w służbie samorządów:

Internet jest ważnym instrumentem integrującym społeczność lokalną na różnym poziomie. Taką rolę odgrywają portale tworzone np. przez mieszkańców jakiegoś osiedla w dużym mieście. Pozwalają na wymianę poglądów poprzez fora internetowe, informują o ciekawych wydarzeniach na osiedlu oraz w całym mieście, przekazują też aktualności z różnych instytucji komunalnych, wreszcie promują aktywne postawy i przedsięwzięcia mieszkańców.

Pozostaje tylko, życzyć wszystkim administratorom nowych e-sołectw wytrwałości, lekkiego pióra i wielu lokalnych inicjatyw, o których będą mogli pisać.

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum