Podziel się:

II list otwarty do Wójta gminy Wisznia Mała

piątek 13th, Sierpień 2010 / 16:11 Autor:

Do Wójta Stanisław Moika
Panie Wójcie, dziękuję za odpowiedź jaką otrzymaliśmy od Pana. Bardzo się cieszę, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał Gminie w czerwcu b.r. dofinansowanie ze środków unijnych na rozbudowę stacji uzdatniania wody. Termin realizacji do końca 2011 roku to rzeczywiście brzmi optymistycznie. Jednak kolejne tezy zawarte w Pana liście nie przekonują mnie.


Na temat kanalizacji i stanu dróg w Wysokim Kościele w liście do nas pisze Pan tak:
Na temat kanalizacji: posiadamy opracowany projekt budowy kanalizacji sanitarnej w Wysokim Kościele. Realizacja tego zadania nastąpi przed 2012 r.
Na temat dróg: modernizacja dróg może nastąpić dopiero po wybudowaniu kanalizacji. Oczywiście plany dotyczące budowy kanalizacji oraz dróg związane są tylko i wyłącznie z możliwościami finansowymi Gminy.

Rok temu w Gazecie Wyborczej można było przeczytać Pana wypowiedź:
Mieszkańcy naszej gminy nie są specjalnie zainteresowani stworzeniem sieci kanalizacyjnej. Bardziej frapują ich kwestie oświetlenia czy jakości dróg, a sprawa oczyszczania ścieków schodzi na dalszy plan. Często słyszę też obawy o koszty, jakie wynikają z przyłączenia gospodarstwa do kanalizacji. Mimo to dzięki dofinansowaniom budujemy sieć w trzech miejscowościach. Pewnie nie uda się nam skanalizować całej gminy, bo w kilku miejscowościach mamy zagęszczenie mieszkańców mniejsze niż 120 osób na planowany kilometr kanalizacjiŻródło

W Obwieszczeniu z 14.10.2008r. o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami są wymienione tylko 64 działki.

Poniższe pytania nadal pozostają bez odpowiedzi:

  • Będzie ta kanalizacja w Wysokim Kościele czy nie?
  • Jeżeli ma być to mamy czekać na budowę drogi do momentu aż osiedli się tutaj 120 osób na planowany kilometr inwestycji – dożyję tego?
  • Skoro 120 osób to minimum to dlaczego od kilku lat słyszę, że ta inwestycje jest pewna?
  • Czy ulica Parkowa będąca jedyną drogą dojazdową do nowego osiedla (ulice Na Skarpie i Słoneczna) będzie tak wyglądać aż znajdziecie 120 chętnych na kanalizację?parkowa
  • Czy poprawienia powyższego 70 metrowego odcinka ul. Parkowej tak aby wyglądał jak Łąkowa w Wiszni Małej naprawdę kosztuje więcej niż ewentualne odszkodowania za uszkodzenia aut mieszkańców osiedla?lakowa

Moim zdaniem najpierw trzeba zainwestować w infrastrukturę a dopiero później oczekiwać na boom budowlany.


W dniu 21.09.2010r. ul.Parkowa w Wysokim Kościele została poprawiona. Dziękuję w imieniu mieszkańców nowego osiedla w Wysokim Kościele.

wysoki-kosciol

Andrzej Podrez

, , ,

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum