Podziel się:

Ile psów w naszej gminie jest przywiązanych do budy? – Zerwijmy łańcuchy.

czwartek 15th, Wrzesień 2011 / 11:26 Autor:
Kategoria: Przegląd prasy

zerwijmy-lancuchy     „Zerwijmy łańcuchy” to akcja społeczna organizowana po raz piąty przez miesięcznik „Mój Pies”. W tym roku jej ambasadorem został  Michał Piróg znany z programu You Can Dance.
     W najbliższą niedzielę, 18 września 2011 r. o godzinie 12 w 50 miastach Polski rozpocznie się happening pod hasłem „Przywiąż psa do siebie, nie do budy” - również we Wrocławiu (Rynek-Pręgierz, godzina 12.00-15.00).


     Jak co roku, w akcji będą uczestniczyć setki wolontariuszy, w tym także dziennikarze, politycy, aktorzy i piosenkarze, m.in.: Maciej Miecznikowski, Agnieszka Szulim, Karolina Nowakowska, Sławomira Łozińska i wielu innych.
     Podczas happeningu każdy będzie mógł przykuć się na kilka minut do budy i w ten sposób zaprotestować przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na łańcuchach, często bez wody i jedzenia. Ma to również uzmysłowić nam, jakim ciężarem jest „łańcuchowe” życie.
     Według nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2012 r., „trzymanie  zwierząt innych niż gospodarskie na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości  niezbędnego ruchu” jest znęcaniem się, a znęcanie się jest karalne.
     Mimo że nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt została przez Sejm uchwalona, to na zmianę mentalności potrzeba będzie jeszcze dużo czasu. Dlatego organizatorzy akcji postanowili nadal ją kontynuować.
     Głównymi partnerami – bez których przeprowadzenie akcji nie byłoby możliwe – są Fundacja Zwierzofani i firma Save Animal. Dodatkowo nieocenionego wsparcia udzielają: Eukanuba, Program TVN UWAGA!, tygodnik „Kropka TV”, sieć sklepów Biedronka oraz Petstar.pl – sklep przyjaciół zwierząt.

zerwijmy-lancuchy-plakat

Więcej o akcji:

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum