Podziel się:

Już jutro 24.06 pikieta w sprawie ekranów akustycznych przy drodze S5

wtorek 23rd, Czerwiec 2015 / 10:29 Autor:
  • Żądamy zachowania wszystkich ekranów dźwiękochłonnych na drodze S-5!
  • Żądamy zachowania ustalonej wysokości wszystkich ekranów na S-5!
  • Dosyć lekceważenia naszych praw!
  • W sprawie zachowania ekranów akustycznych wykorzystaliśmy wiele form wyrażenia naszego protestu przeciw bezprawnemu zrywaniu umowy społecznej z 2012 r.
  • Kolej na wyrażenie naszego sprzeciwu w formie, która może wreszcie dotrze do urzędników i polityków – pikieta pod siedzibami organów, które zawiodły nasze zaufanie.

 

PODSTAWOWE INFORMACJE O PIKIECIE:

  1. najbliższa środa, 24 czerwca, godz. 11.00 RDOŚ (przed Urzędem Wojewódzkim, Plac Powstańców Warszawy 1)
  2. potem każdy na własną rękę przemieszcza się na ulicę Lotniczą 24, gdzie odbędzie się
  3. kolejna pikieta godz. 12.30 GDDKIA (nad Biedronką, wejście od ul. Lotniczej) Prosimy o liczne przybycie.

 

Pikiety są zgłoszone, legalne, bezpieczne. Szanowni Sąsiedzi! 30 czerwca upływa termin określony przez RDOŚ (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska) w sprawie decyzji w sprawie ekranów akustycznych przy S5 (trasa Poznań – Wrocław). Jak Państwo zapewne pamiętają, jeszcze niedawno mieliśmy dobre informacje – Minister Rynasiewicz obiecywał wpłynąć jako organ zwierzchni i uwzględnić oczekiwania społeczne w sprawie ekranów.

Niestety, ministra Rynasiewicza już nie ma, problem pozostał… Na razie chcemy łagodnie przypomnieć się władzy, chodzi o to aby RDOŚ i GDDKIA miały świadomość, że w sprawie montażu ekranów nie odpuścimy: zapraszamy wszystkich na pikiety przed RDOŚ i przed GDDKIA. W sytuacji, kiedy rząd i opozycja zaczynają zajmować się głównie przygotowaniami do wyborów urzędnicy robią co chcą. Dlatego proponujemy sięgnąć po bardziej zdecydowane formy protestu społecznego.

Zaczynamy od pikiet, jednocześnie w przyszłym tygodniu rozpoczniemy konsultacje społeczne w sprawie bardziej zdecydowanych form protestu – spróbujemy skorzystać z doświadczeń innych np. w zakresie blokowania dróg. Pamiętajmy, że w tej batalii mamy wspólny front z przedsiębiorcami, jak i Gminą, która jest zdeterminowana pójść w tej sprawie do sądu. Powinniśmy ją wesprzeć.

Nasza pomoc poprzez organizowanie zdecydowanych form protestu pokaże wszystkim, że działamy wspólnie, że temat hałasu i tak naprawdę niszczenia naszego życiowego dorobku jest dla nas bardzo ważny – społecznie ważny, i że potrafimy działać wspólnie. Protesty społecznego mogą zdecydować o naszym sukcesie.

Z poważaniem Stowarzyszenie Integracja:

Jerzy Drozd, Jacek Wiszniowski, Grażyna Szuszkiewicz-Drozd, Waldemar Kuryłek, Katarzyna Dziwota, Maciej Łamasz, Krzysztof Głuch, Wanda Śliwowska oraz przyjaciele: Aleksandra Kuryłek

s5-ekrany-czego-chcemy

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum