Podziel się:

Katarzyna Jarczewska nominowana w konkursie Aktywność Kobiet 2013

piątek 21st, Luty 2014 / 12:42 Autor:

Trwa III edycja Konkursu „Aktywność Kobiet”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet” z Wrocławia.  Celem konkursu jest promocja i upowszechnianie idei zwiększania aktywności kobiet w sferze publicznej w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, podlaskim w zakresie:

 1. przedsiębiorczości kobiet w biznesie i gospodarce;
 2. aktywności zawodowej kobiet w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw;
 3. aktywności środowisk lokalnych i społecznych w zwiększeniu udziału kobiet w życiu zawodowym, społecznym i gospodarczym.

Nominację do nagrody w kategorii działań w obszarze Wspieranie Tożsamości Lokalnej otrzymała w bieżącej edycji Katarzyna Jarczewska Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

 

Oto kilka działań, których jest pomysłodawcą i realizatorem:

 • zgłoszenie i zachęcenie kilku gmin i kilkudziesięciu sołectw do Programu Odnowy Wsi Dolnośląskiej, opracowywanie strategii rozwoju wsi i pisanie wniosków o środki zewnętrzne na projekty, których celem jest poprawa jakości życia na wsi,
 • pozyskanie ok 10 mln zł na tereny wiejskie na inicjatywy społeczne, edukacyjne, kulturowe, projekty inwestycyjne.
 • sołectwa, z którymi pracuje odnoszą sukcesy na terenie całej Polski: m.in.:
  - 2012 – konkurs: najlepszy start w odnowie wsi – I miejsce dla Bagna,
  - 2012 – konkurs: najpiękniejsza wieś w województwie dolnośląskim – I miejsce dla Pęgowa,
  - 2013 – współpraca przy projekcie: najpiękniejsza zagroda – I miejsce dla Rościsławic,
  - 2009, 2010 – konkurs: Lider Innowacji Dolnego Śląska – I miejsce
  - 2013 – konkurs: Lider Przedsiębiorczości Społecznej dla Gminy Oborniki Śląskie – I miejsce.
  - 2012 – najlepszy sołtys w województwie – Pani Janina Janeczko – Sołtys Osoli,
 • rozpoczęła i tworzy ofertę wsi na terenie Kocich Gór: organizuje szkolenia, wyjazdy dla mieszkańców, którzy chcą tworzyć wsie tematyczne.
 • zapoczątkowała tworzenie ponad 8 wsi tematycznych na terenie LGD, np.: Morzęcin Mały – Wioska Smaku ze Szpinaku, Kuźniczysko – Wieś Wody i Ognia, Bagno – Wioska Ziołowa, Kuraszków – Wieś Ludzi z pasją, Borówek – Wioska Rolnictwa i Tradycji i inne.
 • współorganizuje liczne imprezy, wydarzenia kulturalne na terenie całego Powiatu Trzebnickiego np.: Jarmark Cysterski i Turniej Rycerski (rocznie ok 30 imprez).
 • jest pomysłodawcą wypraw odkrywców na terenie LGD, które wspólnie z wioskami stworzyło ponad 15 wypraw odkrywców (jest to forma poznawania terenu poprzez zabawę).
 • jest pomysłodawcą projektu, w ramach którego mieszkańcy gotują, stare, zapomniane potrawy, efektem projektu będzie przewodnik kulinarny „dawne smaki”.
 • współpracuje z kilkoma zespołami muzycznymi: młodzieżowymi oraz folklorystycznymi (ostatnio zakupiono zostały stroje i akordeon dla zespołu MALWY).
 • pozyskała środki na odtworzenie dawnych alei drzew owocowych w Bagnie, projekt będzie realizowany również w innych miejscowościach.

(Źródło: www.aktywnosckobiet.pl )

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 czerwca 2014 roku podczas Gali, która odbędzie się we Wrocławiu.  Pozostaje tylko pogratulować i z niecierpliwością czekać na wyniki konkursu.

Od lewej: Jakub Bronowicki, Magdalena Tabiś, Robert Adach i Katarzyna Jarczewska

Od lewej: Jakub Bronowicki, Magdalena Tabiś, Robert Adach i Katarzyna Jarczewska

Zdjęcie: www.malin.org.pl

 

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum