porady

 WODA ma niebagatelne znaczenie dla naszego życia i zdrowia. 

Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że nasze ciało składa się w większości z wody. Organizm noworodka zawiera około 85 proc. wody, a gdy dziecko ma już rok, około 65 proc. Dopiero u dorosłego człowieka stabilizuje się na poziomie około 60 proc. Organizm człowieka nie może magazynować wody, a do tego codziennie ją wydala poprzez układ moczowy, a czasem nawet więcej przez skórę – kiedy intensywnie się pocimy. Dlatego musimy ją ciągle uzupełniać. W sumie powinniśmy wypijać około 2 litrów płynów dziennie, w tym 1 litr czystej wody, najlepiej mineralnej.

Zdrowie i życie każdego człowieka w dużej mierze
zależy od rodzaju i jakości wody, jaką na co dzień pije.

prof. Julian Aleksandrowicz

 NALEŻY PIĆ PRZEZ CAŁY DZIEŃ!

Uzupełniając poziom płynów, usprawniasz przemianę materii, a tym samym pracujesz na zdrową, elastyczną i gładką skórę.

– Gdy tylko wstaniesz z łóżka, wypij porcjami (w ciągu pół godziny)             2 szklanki wody, aby uzupełnić jej straty powstałe w nocy. Nigdy nie pij dużo na raz, bo obciąża to nerki i wcale nie sprzyja nawodnieniu organizmu.
– Unikaj picia w czasie posiłków. Po napoje sięgaj przed jedzeniem lub po upływie pół godziny od zakończenia posiłku.
– Procesy oczyszczania organizmu zachodzą najintesywniej rano, do wczesnego popołudnia. Wtedy szczególnie powinno się pamiętać o piciu.
– Organizm odwadnia kofeina i alkohol, po każdej porcji kawy, herbaty lub alkoholu dodatkowo dobrze jest wypić porcjami 2 szklanki wody.

Dodaj komentarz