woda

Woda ma niebagatelne znaczenie dla naszego życia i zdrowia. 

 Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, że nasze ciało składa się w większości z wody. Organizm noworodka zawiera około 85 proc. wody, a gdy dziecko ma już rok około 65 proc. Dopiero u dorosłego człowieka stabilizuje się na poziomie około 60 proc. Organizm człowieka nie może magazynować wody, a do tego codziennie ją wydala poprzez układ moczowy, a czasem nawet więcej przez skórę – kiedy intensywnie się pocimy i dlatego musimy ją ciągle uzupełniać .W sumie powinniśmy wypijać około 2 litrów płynów dziennie w tym 1 litr czystej wody, najlepiej mineralnej.

Zdrowie i życie każdego człowieka w dużej mierze
zależy od rodzaju i jakości wody, jaką na co dzień pije

prof. Julian Aleksandrowicz

PIJ  PRZEZ  CAŁY  DZIEŃ

Uzupełniając poziom płynów, usprawniasz przemianę materii, a tym samym pracujesz na zdrową, elastyczną i gładką skórę
– bezpośrednio po tym, jak wstaniesz z łóżka, wypij porcjami (w ciągu pół godziny) 2 szklanki wody, aby uzupełnić jej straty powstałe w nocy. Nigdy nie pij dużo na raz, bo obciąża to nerki i wcale nie sprzyja nawodnieniu organizmu.
– unikaj picia w czasie posiłków. Po napoje sięgaj przed jedzeniem lub po upływie pół godziny od zakończenia posiłku
– procesy oczyszczania organizmu zachodzą najintesywniej rano, do wczesnego popołudnia. Wtedy szczególnie powinno się pamiętać o piciu.
– organizm odwadnia kofeina i alkohol, po każdej porcji kawy, herbaty lub alkoholu dodatkowo dobrze jest wypić porcjami 2 szklanki.

więcej….

Dodaj komentarz