Podziel się:

Korki już nie tylko w Krynicznie. Dopóki nie powstanie S5, będzie coraz gorzej

środa 07th, Wrzesień 2011 / 11:25 Autor:
Kategoria: Drogi i kolej

korki     Polskie Radio Wrocław wyemitowało audycję p.t. Dramat na krajowej piątce. To dobrze, że dziennikarze dostrzegli problem.
     Okazało się przy okazji, że jak zwykle, urzędnicy wszystko wiedzą najlepiej, wszystkiego dopilnowali, a winni, jeżeli nawet są, to na pewno w innym urzędzie.
     Joanna Borkowska z GDDKiA stwierdziła, iż nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji że w Krynicznie tworzyły się tak gigantyczne korki (?!) a te, które w tej chwili obserwujemy są efektem prac na arteriach miejskich, a konkretnie na Żmigrodzkiej i Sułowskiej.
     Inaczej ocenia sytuację Katarzyna Kasprzak z Wydziału Inżynierii Miejskiej UM Wrocławia: stwierdziła, że widać wyraźnie iż w granicach miasta, w tej chwili tą trasą jedzie się wygodnie a problem zaczyna się 5 kilometrów dalej.
     Zza biurka świat wygląda zupełnie inaczej. Ja dla odmiany, codziennie stoję w korkach zarówno w granicach miasta jak i poza jego granicami. Inni użytkownicy drogi krajowej nr 5, również: co widać na załączonym screenie:

targeo

Źródło: mapa.targeo.pl

     Z moich obserwacji wynika,  że sytuacja znacznie się pogorszyła gdy otworzono Autostradową Obwodnicę Wrocławia. Od tego czasu wiele aut z całej zachodniej Polski kieruje się na AOW przez Trzebnicę, Kryniczno. 
     O wiele więcej jest TIR-ów, które jeszcze niedawno, ze względu na zakaz wjazdu do Wrocławia w godzinach szczytu omijały ten odcinek drogi.

Więcej: prw.pl

Korki na żywo można śledzić na:

Pani Joanna Borkowska zasłużyła na wiszniaka:

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum