Podziel się:

Orange przygotowało 50 pracowni internetowych. Mieszkańcy Psar walczą o jedną z nich.

wtorek 13th, Marzec 2012 / 16:17 Autor:

     Program społeczny „Pracownie Orange” to ogólnopolska akcja społeczna Orange, w ramach której w 50 miejscowościach liczących do 20 tysięcy mieszkańców powstaną internetowe Pracownie Orange.
Celem akcji jest stworzenie społecznościom lokalnym wyjątkowego miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje, uczyć się i organizować życie publiczne.
Mieszkańcy Psar postanowili powalczyć o jedną z takich pracowni. O motywach swojego działania piszą na stronie internetowej sołectwa Psary:

Dlaczego w Psarach?
     Bo lubimy pracować razem działać ! Bo mamy wiele pomysłów ! Bo czasem brakuje nam miejsca, w którym moglibyśmy je realizować ! Bo warto się spotykać ze sobą ! Bo e-mail nie jest wcale taki straszny, a PIT przez internet może złożyć każdy ! Bo plac zabaw i trzepak to dziś trochę za mało ! Bo chcemy mieć miejsce spotkań czynne cały rok, a nie tylko od wiosny do jesieni !
W Psarach – ale gdzie?
     W miejscu wspólnym dla nas wszystkich (nie tylko z Psar, ale też z Szymanowa i Krzyżanowic).
Szkola podstawowa – spora część z nas zaczynała tu edukację, większość tu głosuje. Miejsca jeszcze trochę jest – pracownia się zmieści. Pani dyrektor się zgodziła, mamy przychylność gminy. Nic nie stoi na przeszkodzie.
Pracownia – jak to robimy?
Zaczęliśmy od spotkania. Co dwie głowy to nie jedna, a kilka głów to sukces murowany. Przyszli młodsi i starsi, ci z pomysłami i ci z chęcią do działania. Pełnoletni i niepełnoletni. Dyskusja – burza mózgów – dyskusja i… mamy pomysły! Mamy plan działania ! Do dzieła.
Warsztaty.
     Ile można gadać! Sobota – trochę więcej wolnego czasu. Do roboty! Poczujmy naszą pracownię, zbudujmy ją!

Z czego?
     Z tego, co jest pod ręką – w supermarketach materiałów na wyposażenie pracowni zatrzęsienie. Trochę wyobraźni (zwłąszcza dziecięcej) i już powstają komputery, PlayStation3, meble… Wprawdzie kartonowe, ale jaka frajda – a zabawa jeszcze lepsza !

     Ażeby został namacalny dowód – kręcimy film. Tylko nie ma kamery… No ale aparatem fotograficznym też się da ! Poklatkowo, wolniej, ale ciekawie. Film już wkrótce – montaż trwa !

Formalności
… dopadną każdego. Teraz czas na tę mniej atrakcyjną część działania. Wnioski, zgody, oświadczenia… Spisanie pomysłów.  Damy radę !

Więcej na stronach:

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum