Podziel się:

Planowany przebieg drogi S5 na terenie województwa dolnośląskiego

poniedziałek 01st, Październik 2012 / 22:27 Autor:
Kategoria: Drogi i kolej

     Zainteresowanie w naszym regionie, budową drogi ekspresowej S5, jest ogromne, mimo tego, iż w dalszym ciągu jest to – na odcinku Korzeńsko-Wrocław, inwestycja jedynie planowana.
Udało mi się dotrzeć do najbardziej aktualnych wizualizacji, przedstawiających przebieg drogi S5 w połnocnej części województwa dolnośląskego.
Linki do planów całej inwestycji, od Korzeńska do Wrocławia, w skali 1:25 000, zapisane w formacie pdf znajdują się na końcu artykułu.
Na początek, krótka informacja prasowa:


     Inwestycja S5: Wrocław / AOW w. Północ  – Korzeńsko/ gr. województwa posiada tzw. decyzję ZRID – zgodę na realizację inwestycji, wydaną przez Wojewodę Dolnośląskiego.
Inwestycja została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Jej realizacja przewidziana jest po roku 2013r. (Załącznik 2 PBDK na lata 2011-2015).
Przedsięwzięcie to znajduje się również na rezerwowej liście projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013. Szacowany koszt dolnośląskiej części inwestycji wyniesie ponad 2,5  miliarda zł.
Głównym celem inwestycji jest budowa szybkiego i sprawnego połączenia pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem. Ekspresowa S-5 będzie alternatywą dla istniejącej drogi krajowej nr 5.
Realizacja trasy wprowadzi istotne ułatwienie międzynarodowego transportu drogowego, zapewnienie połączenia drogowego  o wysokim stopniu bezpieczeństwa i  komforcie ruchu oraz zmniejszenie oddziaływania infrastruktury drogowej na środowisko.
Dzięki budowie S-5 nastąpi skomunikowanie autostrady A2 z autostradą A4, rozwijając tym samym sieć nowoczesnych połączeń drogowych w kraju.

Budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku Korzeńsko – Wrocław

  • plan orientacyjny – arkusz 1 – LINK
  • plan orientacyjny – arkusz 2 – LINK

Źródło: Biuro Prasowe GDDKiA o/Wrocław

 

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum