Podziel się:

Pogotowie energetyczne: 991 lub 71 3109211

piątek 10th, Grudzień 2010 / 23:37 Autor:

9 grudnia rano nie mieliśmy prądu w Wysokim Kościele. Podejrzewam, że nie tylko w Wysokim. Krótkie przerwy w dostawach prądu to nic nowego o tej porze roku. Z awarią poradzono sobie dość szybko - już po 3 godzinach w gniazdkach ponownie pojawiła się energia elektryczna. Niby wszystko w normie ale jednak nie – próbowałem wraz z żoną dodzwonić się do posterunków energetycznych w Trzebnicy i Obornikach Śląskich i nic. Nikt nie odbierał naszych telefonów. Przy okazji okazało się, że jeden z telefonów podanych na stronie naszej gminy www.wiszniamala.pl chyba jest nieaktualny.

Szukając aktualnych numerów telefonów natknąłem się na informację o planowanych wyłączaniach prądu w regionie Oborniki Śląskie, podane jako kanał rss. W lewym menu umieściłem link do tego kanału – pokazuje on zaplanowane przerwy w dostawie energii elektrycznej  (niestety nie ma kanału tylko dla Wiszni Małej).
Wysłałem również do oddziału EnergiaPro Wrocław e-maila następującej treści:

Dzień dobry

w dniu 9 grudnia 2010 roku, w godzinach od 9 do 12 na terenie gminy Wisznia Mała doszło do zakłóceń w dostawie energii elektrycznej. W takiej sytuacji, zwłaszcza podczas mrozów, informacja na temat ewentualnego terminu wznowienia dostaw energii jest dla odbiorców indywidualnych kluczowa.

Pod żadnym z telefonów podanych na Państwa stronie zarówno do Trzebnicy jak i Obornik Śląskich:
http://www.energiapro.pl/index.php?option=contact&t=html&div=75
nie było osoby dyżurującej.

W imieniu mieszkańców gminy Wisznia Mała proszę o podanie aktualnego numeru telefonu, pod który można dzwonić w razie przerw w dostawach energii elektrycznej. Może to być telefon mobilny pod warunkiem, że ktoś go będzie odbierał

Z poważaniem Andrzej Podrez
Wisznia Mała.net – portal lokalnych społeczności
www.wiszniamala.net


Oto odpowiedź:

Dzień dobry !

W nawiązaniu do Pana zgłoszenia dotyczącego trudności w uzyskaniu informacji o występujących awariach (w tym przypadku awaria w dniu 09.12.2010 ) , Rejon Dystrybucji ObornikI Śląskie uprzejmie informuje , że w dniu 09.12.2010 roku uszkodzeniu uległ izolator odciągowy ( LPG- 8 na słupie nr 26 linii L-106-20 kV) powodując wyłączenie linii L-156-20 kV relacji Trzebnica – Psie Pole a w rezultacie pozbawionych energii elektrycznej byli wszyscy odbiorcy z tego obszaru . W takich sytuacjach uruchamiany jest system powiadamiania głosowego dla odbiorców , którzy zostali pozbawieni zasilania . Warunkiem uzyskania informacji jest wykręcenie bezpłatnego numeru telefonicznego – 991  , gdzie można dowiedzieć się czy są awarie jak również jest informacja o wyłączeniach planowych . Na stronie internetowej jest również aktualny telefon do sektretariatu Rejonu Dystrybucji Oborniki Śląskie ,który po godzinie 15-tej jest automatycznie przekierowywany do dyspozytora. (Z pewnością chodzi o numer 71 31 09 211). Wyrażamy nadzieję , że nasze wyjaśnienie jest dla Pana wyczerpujące a w przypadku dalszych wątpliwości proszę o kontakt podany poniżej .
Przepraszając za powstałe niedogodności łączymy wyrazy szacunku :

z poważaniem

Jan Fedzin
Kierownik Rejonu Dystrybucji
Oborniki Śląskie


Czyli dzwonimy pod nr 991 a po 15-tej pod nr 71 31 09 211. Jeżeli komuś nie uda się pod te numery dodzwonić podczas awarii, proszę o kontakt mailowy: wiszniamala@plusnet.pl  

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

4 Comments on “Pogotowie energetyczne: 991 lub 71 3109211

 • Witam
  Czy w związku z wyłaczeniami pradu w miejscowości Psary przed Świętami i w dniu wczorajszym wróciła KOMUNA i ogłosiła któryś tam stopień BEZSILNOŚCI ??????????
  Jest okres zimowy i w wiekszości gospodarstw domowych urządzenia grzewcze są uzależnione od energii elektrycznej. Bez żadnego uprzedzenia wyłaczna jest energia. Może tak należałoby wcześniej ogłaszać takie sytuacje. Albo mam inne wyjście, może tak ja My ( odbiorcy ) płacimy odsetki karne za zwłokę w płatnosciach tak i moze Zakład energetyczny zacznie takowe dewideny finansowe płacić nam – odbiorcom i wypłacać odszkodowania za ewentualne uszkodzenia sprzętów elektronicznych oraz sterowników w urządzeniach grzewczych.
  Jest temperatura dodatnia więc nie sądze, że występują w tym czasia awarie związane z temperaturami czy nadmiernymi opadami śniegu.
  Bardzo proszę o ustosunkowanie się do tego wpisu.

  Mirek

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum