Podziel się:

Pokorne cielę dwie matki ssie

piątek 19th, Grudzień 2014 / 08:21 Autor:

Sensacyjne wieści z sesji Rady Powiatu. Stosunkiem głosów 11:10 nowym starostą powiatu trzebnickiego został wybrany Waldemar Wysocki z klubu PiS. Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy tak komentuje ten wybór na swoim oficjalnym profilu na facebook-u:

Powiat Trzebnicki ma nowego starostę! Dzięki owocnej współpracy moich radnych z KWW Marka Długozimy – Skuteczni dla Rozwoju oraz radnych z Prawa i Sprawiedliwości, został nim Waldemar Wysocki. Z kolei wicestarostą został mój współpracownik i dotychczasowy zastępca burmistrza – Jerzy Trela. To świetna wiadomość dla mieszkańców całego powiatu trzebnickiego! Jestem przekonany, że nasza zgrana, harmonijna i konstruktywna współpraca przyczyni się do skutecznego rozwoju wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu.
Muszę przyznać, że trud i wysiłek włożony w kampanię wyborczą się opłacił. Nadszedł czas na nową jakość pracy powiatu. Będziemy łączyć, a nie dzielić, a powiat trzebnicki stanie się płaszczyzną wzajemnego wsparcia i dialogu, którego dziś tak bardzo potrzebuje. Nowy układ sił w powiecie uważam za mój osobisty sukces. Moja konsekwentna strategia budowy zgody i porozumienia przyniosła wymierne owoce. Dlatego w tym miejscu chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili do tego sukcesu, w szczególności kandydatom z mojego komitetu wyborczego oraz radnym. Zawsze uważałem, że sposób sprawowania funkcji przez byłego starostę – Roberta Adacha nie licował z tym stanowiskiem, a jego zachowania, donosy i pomówienia na moją osobę dzisiaj przyniosły odwrotny skutek. Tym bardziej cieszę się, że demokracja zwyciężyła! Oto pełny skład nowego zarządu powiatu: Waldemar Wysocki – starosta, Jerzy Trela – wicestarosta oraz członkowie: Jan Hurkot, Daniel Buczak i Janusz Szydłowski.

No cóż takie są reguły demokracji i można byłoby w tej sprawie pozostać obojętnym, gdyby nie fakt, że nasz Wójt Jakub Bronowicki dał się przed wyborami sfotografować w towarzystwie konkurenta burmistrza Długozimy – Adama Gubernata. Oj zabrakło instynktu politycznego Panie Wójcie – zabrakło. Jak to wpłynie na współpracę naszej gminy ze starostwem powiatowym w ciągu najbliższych 4 lat można się tylko domyślać…

powiat

Zdjęcie wykonano kilka dni przed wyborami samorządowymi, 5 listopada, podczas spotkania konsultacyjnego, w którym uczestniczyli prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, były już Starosta Trzebnicki Robert Adach oraz były Wicestarosta Arkadiusz Poprawa a także Poseł na Sejm RP Marek Łapiński oraz samorządowcy z Trzebnicy, Obornik Śląskich i Wiszni Małej. Dziwnym trafem zabrakło na tym spotkaniu urzędującego włodarza Trzebnicy a pojawił się na nim Adam Jan Gubernat konkurent Długozimy w wyścigu o fotel burmistrza.

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum