Podziel się:

21 czerwca – polskie gwiazdy hip-hopu wystąpią w Prusicach na Hip-Hop Festiwal Prusice 2013.

czwartek 30th, Maj 2013 / 20:49 Autor:

      21 czerwca odbędzie się w Prusicach Ogólnopolski Hip-Hop Festiwal. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem przedsięwzięcia jest Piotr Bartosik, młody mieszkaniec Trzebnicy oraz członek i manager Grupy FDFilm i RW-Records.
      Od dawna planowaliśmy organizację czegoś większego dla młodzieży, jednak przez długi czas mieliśmy problem z ustaleniem miejsca, w jakim miałaby się odbyć impreza. Na początku była to Trzebnica, ale nie dostaliśmy pozwolenia. Wtedy wpadliśmy na pomysł, by przedstawić nasz projekt burmistrzowi Prusic Igorowi Bandrowiczowi. Ku naszej radości, przyjął nas z otwartymi ramionami - opowiada Piotr.


Zorganizowaliśmy internetowy sondaż poprzez portal społecznościowy Facebook, w którym młodzież mogła się wypowiedzieć, kogo najchętniej widziałaby jako wykonawcę. Gatunkowo sondaż zdecydowanie zdominował rap. Dzięki temu, że jesteśmy znani w branży filmowo-muzycznej, rozpoczęliśmy rozmowy ze znanymi artystami polskiej sceny hip-hopowej.

Już teraz wiadomo, że impreza pod nazwą : Ogólnopolski Hip-Hop Festiwal będzie miała miejsce 21 czerwca, na Rynku, w ramach Dni Prusic.

Organizatorami są: FDFilm Produkcja Filmowa i Telewizyjna oraz gmina Prusice, będąca jednocześnie gospodarzem imprezy. Na dziś dzień znany jest także lista wykonawców i harmonogram ich występów.

Początek imprezy zaplanowano na godzinę 17 a zakończenie (!) na 4 rano następnego dnia! Dla każdego artysty przeznaczono na występ około godziny czasu . Całość poprowadzi showman i beat-boxer Michał Skoreński, znany jako Majki Majk.

Dla komfortu publiczności przewidziano w Rynku telebim. Obsługą imprezy zajmie się Polska Agencja Prasowa, a realizacją video – FDFilm. Oprócz występów artystycznych, gmina planuje wystawienie stoisk.

Festiwal ma charakter ogólnopolski, tak więc jego promocja obejmie cały kraj. Pojawią się video-zapowiedzi na profilach artystów. W reklamę zaangażują się: Stopro, wytwórnia RW-Records, niezależne wydawnictwo muzyczne Lucky Dice oraz wytwórnia Step Records – mówi Piotr Bartosik.

Spodziewamy się najazdu fanów hip-hopu. Na etapie rozpatrywania jest organizacja dojazdów wynajętymi autobusami z większych miast Polski – dodaje.

Głównym sponsorem Ogólnopolskiego Hip-Hop Festiwalu jest gmina Prusice, ale organizatorzy cały czas są otwarci na różne możliwości współpracy oraz sponsoring.

Można powiedzieć, że młodzież nareszcie doczekała się imprezy z dedykacją właśnie dla nich. Zostali zapytani o zdanie i zdanie to wzięto pod uwagę. Już teraz panuje wielka radość, a z każdą chwilą oczekiwania podekscytowanie rośnie. Pozostaje jedynie zagadką, kto będzie gwiazdą wieczoru, gdyż ta kwestia nie została jeszcze ostatecznie wyjaśniona. W zależności od dyspozycji wystąpią: Pezet, Grubson lub O.S.T.R.

Chciałbym bardzo podziękować burmistrzowi Prusic, Panu Igorowi Bandrowiczowi oraz Panu Arturowi Bagińskiemu, za otwartość na potrzeby młodych oraz za miły kontakt, dyspozycyjność i życzliwość. Myślę, że administracja w Prusicach mogłaby stanowić wzór dla niejednej gminy w naszym powiecie – podsumowuje Piotr Bartosik.

Pozostaje nam śledzić postęp organizacji festiwalu i cierpliwie czekać na Dni Prusic!

Więcej na: http://facebook.com/hiphopprusice

Informacja prasowa

 

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum