Podziel się:

Pomiędzy Trzebnicą a Kuźniczyskiem ma powstać Rowerowa Droga Krzyżowa

poniedziałek 09th, Luty 2015 / 18:13 Autor:

Fundacja Wspierania Dziedzictwa Kulturowego „Żarna” z Kuźniczyska, w grudniu 2014 roku rozpoczęła projekt, który zakłada zbudowanie Rowerowej Drogi Krzyżowej. Okazuje się, że wbrew wcześniejszym informacjom rozpowszechnianym w informacji prasowej p.t. „Astaldi budując S5 wspiera lokalną społeczność”, trasa Rowerowej Drogi Krzyżowej nie będzie przebiegać przez gminę Wisznia Mała. I-sza stacja znajdować się będzie w Trzebnicy a XIV-ta w Kuźniczysku. Docelowo Rowerowa Droga Krzyżowa miałaby połączyć dwa kampusy w Trzebnicy i Krośnicach i tylko wejść w szlaki rowerowe aglomeracji wrocławskiej.

14 stacji, które zostaną rozmieszczone na trasie o długości 45 km, ma zaprojektować i wykonać Marian Krzysztof Lewczak, realizator wielu prac sakralnych w Polsce i za granicą, m.in. rzeźb do Katedry Wrocławskiej czy też figury św. Jadwigi ofiarowanej Janowi Pawłowi II przez parafian z Trzebnicy.

Stacje te staną na specjalnych cokołach zbudowanych z cegieł przekazanych na ten cel przez firmę Astaldi (wykonawcę S5 Wrocław – Trzebnica), pochodzących z rozbiórki budynków w Będkowie i Wysokim Kościele, które znalazły się na trasie drogi ekspresowej S5. Budowa drogi S5 właśnie się rozpoczęła.

Poniżej film przedstawiający proces budowy kapliczki Św. Jadwigi w Kuźniczysku w roku 2012, którą wykonał Marian Krzysztof Lewczak.

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum