[Wybory 2014] Wyniki wyborów do Rady Gminy w Psarach, Szymanowie i Krzyżanowicach

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2 w Psarach nad ranem ogłosiła wyniki wyborów do Rady Gminy Wisznia Mała z okręgów Psary nr 12 i nr 13, Szymanów nr 14 i Krzyżanowce nr 15.

Psary – OKRĘG nr 12

 1. SZCZERBIK Jerzy – 124 głosy
  zgłoszony przez KWW Inicjatywa Obywatelska – lista nr 14,
 2. LIPKA Jerzy Zbigniew – 20 głosów
  zgłoszony przez KWW Razem zrobimy więcej – lista nr 17
 3. NOWAK Renata Iwona - 71 głosów
  zgłoszona przez KWW Jakuba Bronowickiego – lista nr 18

Psary – OKRĘG nr 13

 1. ŁAMASZ Maciej Augustyn – 145 głosów
  zgłoszony przez KWW Inicjatywa Obywatelska – lista nt 14
 2. WAWRO Wojciech – 83 głosy
  zgłoszony przez KWW Jakuba Bronowickiego – lista nr 18

Szymanów – OKRĘG nr 14

 1. STOGA Sebastian Jarosław – 200 głosów
  zgłoszony przez KWW Jakuba Bronowickiego – lista nr 18
 2. ZIĘTEK Marcin Sebastian – 102 głosy
  zgłoszony przez KWW Marcina Ziętka – lista nr 22

Krzyżanowice – OKRĘG nr 15

 1. DROZD Jerzy Henryk – 143 głosy
  zgłoszony przez KWW Inicjatywa Obywatelska – lista nt 14
 2. BEBŁOCIŃSKA Józefa – 148 głosów
  zgłoszony przez KWW Jakuba Bronowickiego – lista nr 18

Na podstawie protokołu OKW nr 2 w Psarach zamieszczonego w siedzibie OKW – Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Psarach, ul. Główna 40.
dostęp: 17.11.2014r., godz. 07:30

14 thoughts on “[Wybory 2014] Wyniki wyborów do Rady Gminy w Psarach, Szymanowie i Krzyżanowicach

 1. No cóż, wynik wyborów nie jest po mojej myśli. Widać dla mieszkańców Psar „nie warto się angażować”. Kto to jest ten Maciej Łamasz? Mieszkam w Psarach od urodzenia i nieprzypominam sobie spotkania z tym panem. Trudno, ale teraz po wyborach będę uważnie patrzyła na ręce naszych wygranych. Panie Maćku, nie wystarczy prowadzić str internetowe – wyjdź człowieku do ludzi, pokaż się!!!

  • Jestem mieszkanką Psar dopiero od kilku lat i tak się składa, że jedyną osobą, którą kojarzę spośród kandydatów, jest właśnie Maciej Łamasz. Może to więc kwestia optyki?

   • Optycznie, czy teoretycznie aczkolwiek może być wizualnie nic nie zmieni tego, iż psarzanie nie potrafią razem współpracować ani integrować się. Co poza festynami mieszkańcy potrafią zrobić i zadbać o to? Wg mnie nic. A tak na marginesie dobrze chociaż, że pani „kojarzy” M.Łamasza, czyli podobnie jak ja. Toteż popieram „mieszkankę Psar”. Ma w 100% rację.
    P.Jacek pisze, że prowadzenie str internetowych to duży wysiłek, szkoda tylko, że p.Łamasz nie aktualizuje ich na bieżąco.Wspomniane kino letnie, ponad rok str bez zmian. To co to za wysilek ?! Podjął się bycia liderem – no to chłopie do pracy!!!

    • Hej, Pani zaangazowana, może Pani sie weźmie do pracy? Ma Pani doświadczenie w tym co robi M. Łamasz? Lub pojęcie o tym co on robi i ile czasu na to poświęca? Myśle, że nie. Czysta kwintesencja Polskiego Narodu osiadłego na wsiach (i nie tylko)- krytykować wszystko wokół ale na pewno nie samego siebie. aha no i jeszcze krytykować bezpodstawnie :)

     Proponuję nabrać trochę dystansu i popracować nad umiejętnościami sprawiedliwej i opartej na ARGUMENTACH oceny :)

 2. Jestem mieszkańcem Krzyżanowic. Spotykałem się z Maćkiem przy różnych inicjatywach jakie organizował. Oprócz strony internetowej, której prowadzenie jak wiem jest dużym wysiłkiem, Maciej jest liderem Grupy Odnowy Wsi, członkiem stowarzyszenia (które angażuje się w sprawy mieszkańców gminy), opracował uwagi do miejscowego planu Psar (które są naprawdę mądre), organizował kino dla młodzieży (żeby miała alternatywę zamiast spędzać czas z piwkiem w krzakach). O wielu innych nie wiem, ale nie mieszkam w Psarach. Pozdrawiam

 3. Nie wiem, kim Pani jest, ale z Pani komentarza wynika, że zależy Pani na poznaniu osób zaangażowanych w rozwój Pani społeczności lokalnej jak i samej wsi- gratuluję, jest to piękna postawa. Ale skoro jednak zarzuca Pani Maciejowi Łamaszowi „anonimowość”, dlaczego robi Pani to samo we własnym komentarzu? Czy stać Panią jedynie na wyrzucanie pretensji do wyników wyborów za tak prostym parawanem anonimowości?
  Ten człowiek jest dobrze wykształconym młodym architektem, który dzięki swoim zainteresowaniom jest w stanie bardzo merytorycznie wypowiedzieć się na temat projektów zagospodarowania naszej wsi jak i spraw związanych z budową trasy s5. Jest bardzo zaangażowany w Projekt Odnowy Wsi i nie tylko- jest obecny na wszystkich spotkaniach, zna wszystkie nowinki dotyczące rozwoju Psar, a co najważniejsze- sam aktywnie działa i przyczynia się do rozwoju , na przykład poprzez organizacje Kina Letniego.
  Teraz, jak sama Pani widzi, prawdopodobieństwo spotkania i poznania Macieja Łamasza było bardzo duże. Jedyne co z tego wynika to wniosek, że najwyraźniej Pani nie była zaangażowana- fakt mieszkania w Psarach od urodzenia niczego nie załatwia.

  • Tak się składa, że ja popieram „mieszkankę Psar”. Dlaczego zarzuca jej pani anonimowość, przecież administrator powinien wiedzieć kto to jest. Nie bez potrzeby wpisuje się maila. A dla pani ciekawości to zbędne podawać swoje dane. Pisze pani, że p.Łamasz jest bardzo zaangażowany w projekt odnowy wsi. Tylko w jakiej części Psar, jakoś efektów brak. Bo park posprzątali ?!… proszę wybaczyć, ale to za mało. A o boisku już nie wspomnę. Jak ono wygląda? Parking aut, zwłaszcza przy nowym przedszkolu ( do przedszkola nic nie mam, bardzo dobrze,że jest). Droga jest tam tak wąska, że trzeba jeździć przez boisko, jak dwa auta spotykają się naprzeciw siebie. Zaangażowanie siebie w 100% wymaga czasu – wnioskuję więc, że ta pani pracuje zawodowo to nie zawsze ma czas na to zaangażowanie. Pan Jacek pisze o kinie letnim dla młodzieży – ale chyba szkolnej. Pani nie mieszka koło boiska i nie wie pani, co tam się dzieje wieczorami a zwłaszcza latem. ” Spęd ” młodzieży ze wszystkich okolic. Dopiero tam jest piwkowanie, tyle, że nie w krzakach bo ich tam brak. Pozdrawiam Gorąco.

   • Wybaczy Pan, ale jest to wysoko niedojrzałe ukrywanie swojej tożsamości w momentach kiedy się komentuje i krytykuje inne osoby. Widocznie mamy inne zdania, ale nie będę Pana przekonywać do moich racji.
    Nie widzi Pan efektów odnowy naszej wsi? Hm, tu z kolei zaprzecza Pan sam sobie, ponieważ, jak sam Pan napisał: ” Zaangażowanie siebie w 100% wymaga czasu „- podobnie jak widoczne efekty potrzebują czasu :)

    • … i ponownie pokazujesz, że nie potrafisz czytać wszystkich komentarzy ZE ZROZUMIENIEM. 100% zaangażowania wymaga wolnego czasu, żeby móc uczestniczyć w spotkaniach rady sołeckiej itp… A brak takiego czasu z reguły oznacza np.bycie w pracy( ktoś Ci pisał tu o pracy zmianowej). Też nie zrozumiałaś komentarza adresowanego właśnie do Ciebie.
     Widać, że młodziutka jeszcze jesteś i potrafisz tylko arogancko wszystkim odpowiadać. Twoja mama taka nie jest a na nią własnie poszedł również i mój głos.
     Troszkę pokory i ogłady. Pozdrawiam.

  • Zaangażowanie… ? Nie zawsze jest tak, że organizując spotkania z mieszkańcami można w nim uczestniczyć. Masa mieszkańców pracuje na zmiany. (dla pani wiadomości: I zm 6:00/14:00 ; II zm 14:00/ 22:00 ; III zm 22:00/6:00). Jak można zarzucić komuś, że nie angażuje się, skoro nie ma możliwości !!! Co do faktu mieszkania od urodzenia, mam tyle do powiedzenia a mianowice… dawniej było o wiele lepiej, mieszkańcy znali się i SZANOWALI z pokolenia na pokolenie, od maleńkości. A teraz „dziecko” sąsiadki mijając sąsiada nie potrafi powiedzieć „dzień dobry”. A poza tym nowinki, które podobno zna wszystkie M.Ł. dlaczego nie są publikowane na str. ?Skoro tego nie robi, jaki sens ma ta str? A tak na marginesie mój głos poszedł na p.Wandę Śliwowską – przypadkiem nie jesteście spokrewnione? :(

 4. Cieszę się, że radnym z Psar została osoba młoda i energiczna, która robi wszystko co w jej mocy, by rozruszać życie na wsi (można powiedzieć: urodzony społecznik). Tym samym przekazuję gratulacje dla Macieja Łamasza i mam nadzieję, że nowe stanowisko pozwoli mu jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Oby tak dalej!

 5. Panu Łamaszowi DAJE kredyt zaufania choćby za to że chce mu się młodym podejściem uzdrowić nasze otoczenie skażone starczo uwiądczym moikowym 16+4 rządzeniem.
  Aby oczekiwać zmian trzeba dać szanse komuś wykazać się i tędy tylko jest droga do poprawy, bo przecież nie będziemy zadowalać się „bylejakością”.
  Mnie też żal jest że akurat mnie brak sił by zmieniać moje otoczenie, ale nie będe nikomu podcinał skrzydeł!

 6. Nie rozumiem o co chodzi wszystkim osobom mówiącym o Maćku Łamaszu źle?
  Jest bardzo dobrym człowiekiem który działa na rzecz naszej wsi. Osoby które wypisują, że nie znają go widać jak uczestniczą w życiu wsi…
  Maćka można poznać na różnych imprezach wiejskich jak i również zebraniach z sołtysem.. to że państwo mieszkają tutaj od urodzenia o niczym nie świadczy bo Państwa zaangażowanie w wieś widać na zebraniach wiejskich. Gdybyście Państwo raczyli łaskawie przyjść kiedyś na zebranie to myślę, że poznalibyście Maćka jak i resztę sołectwa. Maciek jest dobrym działaczem nie tylko o odnowie wsi mówię lecz również o kinie letnim. Mówią Państwo że jest dużo młodzieży popijającej piwko na boisku, wszyscy zainteresowani kinem letnim mają możliwość pójścia ( jestem jedna z osób która była tam, i tak nie ma dzieci z podstawówki jak to zostało powiedziane wyżej). Jeśli chodzi o stronę internetową… są Państwo źli że nie jest aktualizowana, brak informacji na bieżąco, ale gdzie Państwo szukają problemu skoro problem jest w was bo nie macie ochoty wyjść z domu do ludzi tylko siedzicie i ślęczycie przed internetem jak małe dzieci. Moim zdaniem Maciek jest odpowiednim kandydatem, będzie działał jak należy, i tego mu życzę. Maćku trzymam za Ciebie kciuki ! :)

 7. Mieszkanką Psar jestem od kilku lat , czasami mam wrażenie jakbym mieszkała w w wielkim bloku gdzie często sąsiad nie zna sąsiada a nie na wsi , która z dzieciństwa kojarzy mi się z serdecznością i otwartością jej mieszkańców . Wynika to z tego że wielu nas żyje swoim życiem , zajęci jesteśmy swoimi sprawami i usprawiedliwiamy się , że na nic nie mamy czasu bo pracujemy .Tak naprawdę to wygoda, wielu z nas przyjęło bierną postawę .Jako mieszkańcy mamy jedni większe drudzy mniejsze oczekiwania nie wiele dając od siebie . Zdarza się , że nie wiemy czy wypada ja nie znam ,mnie nie znają itp…co się będę wychylała . Dopóty nie zaczniemy się integrować, czuć odpowiedzialni za naszą wieś ;) ładną i z dużym potencjałem ten stan będzie trwał . To kto nas reprezentuje zależy od nas . Wybory odbywały się odbywają i będą odbywały to fakt -na tym polega demokracja.Zawsze są bardziej i mniej zadowolenie z ich przebiegu ,tego nie zmienimy. Ze swojej strony gratuluję wszystkim biorącym udział w tegorocznych wyborach samorządowych , dziękuję za odwagę , poświęcony czas , życzę wytrwałości a wybranym radnym pomagajmy, wspierajmy ich w działaniach – tego mają prawo od nas oczekiwać , zwiększmy chociażby swoją frekwencję na zebraniach .
  Mocno trzymam kciuki za powodzenie w realizacji wyborczych obietnic na najbliższą kadencję nowo wybranym przedstawicielom . Pozdrawiam