Linia 908 przedłużona do Krzyżanowic – nowe przystanki w Psarach

W związku z podpisaną umową pomiędzy gminą Wisznia Mała a Wrocławiem od soboty 16.01.2016 r. część kursów linii 908 Wrocław-DW.NADODRZE – PSARY została przedłużona do Krzyżanowic.

W dni robocze do Krzyżanowic pojedzie 7 kursów a w dni wolne od pracy – 3 kursy. W związku z tym na terenie Psar powstaną 2 dodatkowe przystanki:
- Psary-szkoła,
- Psary-Parkowa (przy parku).

Szczegółowe rozkład jazdy linii 908 na odcinku do Krzyżanowic podano poniżej.

Wrocław-DW.NADODRZE -> … -> PSARY -> Psary-szkoła -> Psary-Parkowa -> KRZYŻANOWICE

KRZYŻANOWICE -> Psary-Parkowa -> Psary-szkoła -> PSARY -> … -> Wrocław-DW.NADODRZE

Gwoli przypomnienia: linia 908 została tymczasowo przedłużona w 2015 r. podczas remontu ul. Kamińskiego we Wrocławiu, kiedy to zawieszono kursowanie linii 130 do Krzyżanowic. Z tego zastępczego rozwiązania dla krzyżanowiczan chętnie korzystali również mieszkańcy Psar. Po zakończeniu remontu ul. Kamieńskiego i powrocie linii 130 do Krzyżanowic pojawiły się liczne głosy mieszkańców, wskazujące na konieczność przedłużenia „na stałe’ linii 908 do Krzyżanowic.

Nowe połączenie ma charakter pilotażowy, a jego funkcjonowanie (w tym godziny i częstotliwość kursów) będzie zależało od popularności wśród podróżnych.

Ponadto informujemy, że w związku z trwającym remontem ul. Lotniczej w Szymanowie, na odcinku PSARY <-> SZYMANÓW kursuje komunikacja zastępcza (bus).

One thought on “Linia 908 przedłużona do Krzyżanowic – nowe przystanki w Psarach