Wakacyjne SZACHY – sierpień 2017

Grupa Odnowy Wsi organizuje w Psarach „WAKACYJNE SZACHY” dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy osób chętnych do wzięcia udziału w zajęciach.

Dlaczego szachy?

Szachy rozwijają kreatywne myślenie, wyobraźnię i zdolności matematyczne. Uczą szacunku dla przeciwnika i odpowiedzialności za własne błędy. Jak powiedział Paul Morphy:

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.”

Warto spróbować ! Wakację to dobry moment !

Dla kogo?

Ze względu na okres wakacyjny przewidujemy, że w zajęciach wezmą udział dzieci i młodzież szkolna (podstawówka – szkoła średnia). Bierzemy pod uwagę zorganizowanie zajęć w grupach w zależności od wieku i stopnia zaawansowania uczestników. Ostateczne decyzje zostaną podjęte na podstawie zgłoszeń w porozumieniu z uczestnikami.

W zajęciach może wziąć udział każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nie trzeba być mieszkańcem Psar.

Kiedy?

Zajęcia odbywać się będą w sierpniu 2017 r., 2 razy w tygodniu. Zatem przewidujemy, że cykl zajęć obejmie 8 spotkań. Zajęcia będą się odbywać w tygodniu (pon. – pt.) w dwa wybrane i ustalone z uczestnikami dni.

Po cyklu zajęć wakacyjnych będzie możliwość kontynuowania nauki od września.

Kto poprowadzi zajęcia?

Zajęcia poprowadzi profesjonalny szachista. Michał Walentukiewicz CM to kandydat na mistrza FIDE. Wielokrotnie uczestniczył w finałach mistrzostw Polski juniorów. Jest medalistą mistrzostw Dolnego i Górnego Śląska juniorów, drużynowmy mistrzeM Polski gimnazjów.

Koszty

Zajęcia szachowe będą bezpłatne.

Dalsze informacje i zapisy

Na zajęcia można się zgłaszać:

W powyższy sposób udzielamy również wszelkich dodatkowych informacji.

Zachęcamy do zapisów. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Comments are closed.