Pracownia Orange w Psarach

Orange przygotowało 50 pracowni internetowych !

Chcemy, by jedna z nich znalazła się u nas !

Pracownia Orange – co to takiego?

Program społeczny „Pracownie Orange” został zorganizowany przez Telekomunikację Polską S.A. Skierowany jest do mieszkańców małych miejscowości, którzy chcą zmieniać swoje otoczenie z Orange.

Więciej o akcji na stronie www.pracownieorange.pl

Dlaczego w Psarach?

Bo lubimy pracować razem działać ! Bo mamy wiele pomysłów ! Bo czasem brakuje nam miejsca, w którym moglibyśmy je realizować ! Bo warto się spotykać ze sobą ! Bo e-mail nie jest wcale taki straszny, a PIT przez internet może złożyć każdy ! Bo plac zabaw i trzepak to dziś trochę za mało ! Bo chcemy mieć miejsce spotkań czynne cały rok, a nie tylko od wiosny do jesieni !

W Psarach – ale gdzie?

W miejscu wspólnym dla nas wszystkich (nie tylko z Psar, ale też z Szymanowa i Krzyżanowic).

Szkola podstawowa – spora część z nas zaczynała tu edukację, większość tu głosuje. Miejsca jeszcze trochę jest – pracownia się zmieści. Pani dyrektor się zgodziła, mamy przychylność gminy. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Pracownia – jak to robimy?

Zaczęliśmy od spotkania.
Co dwie głowy to nie jedna, a kilka głów to sukces murowany. Przyszli młodsi i starsi, ci z pomysłami i ci z chęcią do działania. Pełnoletni i niepełnoletni.
Dyskusja – burza mózgów – dyskusja i… mamy pomysły! Mamy plan działania ! Do dzieła.

Warsztaty.
Ile można gadać! Sobota – trochę więcej wolnego czasu. Do roboty! Poczujmy naszą pracownię, zbudujmy ją!


Z czego?
Z tego, co jest pod ręką – w supermarketach materiałów na wyposażenie pracowni zatrzęsienie. Trochę wyobraźni (zwłąszcza dziecięcej) i już powstają komputery, PlayStation3, meble… Wprawdzie kartonowe, ale jaka frajda – a zabawa jeszcze lepsza !

 

A żeby został namacalny dowód – kręcimy film. Tylko nie ma kamery… No ale aparatem fotograficznym też się da ! Poklatkowo, wolniej, ale ciekawie.

Formalności
… dopadną każdego. Teraz czas na tę mniej atrakcyjną część działania. Wnioski, zgody, oświadczenia… Spisanie pomysłów. Damy radę !

 

WYNIKI

One thought on “Pracownia Orange w Psarach

  1. Świetny filmik i pomysł, szkoda że się Wam nie udało…
    Może za jakiś czas będzie znowu podobna akcja/program
    Serdecznie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>