Podziel się:

Puchar Polski w DogTrekkingu – poradnik kibica

piątek 19th, Czerwiec 2015 / 08:50 Autor:

To już jutro – po raz pierwszy w Wiszni Małej: Puchar Polski w DogTrekkingu. Przez internet zapisało się ponad 200 dogtrekkerów z całej Polski. Ilu przyjedzie zapisać się bezpośrednio przed biegiem – trudno oszacować. W Złotym Stoku w dniu biegu zapisało się dodatkowo ponad 50 osób. Żadne z zawodów odbywających się w ramach Pucharu nie odbywały się jeszcze tak blisko jednego z największych miast w Polsce.

Miejscowi partnerzy organizacyjni imprezy (OKSiR i Stowarzyszenie Wysoki Kościół) zrobili bardzo dużo aby o zawodach dowiedziało się jak najwięcej osób:

  • we Wrocławiu na słupach ogłoszeniowych zawisło 200 plakatów reklamujących imprezę,
  • od 3 miesięcy Puchar Polski w Wiszni Małej jest intensywnie promowany w internecie, w wyszukiwarce Google i na portalach społecznościowych.

 

Ogrom pracy jaki włożono w przygotowanie imprezy trudno policzyć. Jutro wszyscy będziemy zbierać owoce tej pracy.

Warto więc przyjść do Wiszni Małej lub stanąć gdzieś na trasie i uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu – na pewno będzie na co popatrzeć. Mieszkańcy Pierwoszowa, Machnic i Wysokiego Kościoła – bądźcie czujni, jutro w waszych wsiach pojawi się wyjątkowo duża liczba osób spacerujących w towarzystwie psów. Co niektórzy mogą nawet biec i to bardzo szybko. Dokładnej informacji na temat trasy biegu nie można upubliczniać przed biegiem gdyż DogTrekking to bieg na orientację.

Plan zawodów

8.00 – otwarcie boiska (Start i Meta znajdować się będą na boisku w Wiszni Małej)
8.30 – 9.30 – zgłoszenia, potwierdzanie zgłoszeń przez internet, odprawa weterynaryjna,
9.50 – odprawa techniczna dla dystansu mid – 24km i mini – 14 km,
10.00 – START
11.00 – canicross (bieg z psem) dla dzieci,
17.00 – dekoracja uczestników.

 

Co warto wiedzieć, o czym warto pamiętać:

  • Najlepsze miejsce do fotografowania zaraz po starcie: Wisznia Mała w okolicach remizy strażackiej, ul. Łąkowa (na boisku może być dość ciasno).
  • Pierwsi zawodnicy będą wracać z trasy około godziny 12.00
  • Głośny doping na trasie, który uwielbiają biegacze długodystansowi, na trasie biegów z psem jest niewskazany.
  • Nie blokujemy miejsc parkingowych w Wiszni Małej. Przyjadą goście z całej Polski – nawet z odległego Lublina. Dajmy im możliwość zostawienia auta jak najbliżej boiska.
  • Uprasza się mieszkańców Wiszni Małej, Pierwoszowa, Machnic i Wysokiego Kościoła o zamknięcie swoich psów, kur i innych zwierząt na terenie własnych posesji.
  • Na boisku w Wiszni Małej mają prawo przebywać tylko psy uczestniczące w biegu na 24 i 14 km. Canicross dla dzieci odbędzie się w towarzystwie psów organizatora specjalnie do tego przeszkolonych. Przyprowadzanie swoich psów, żeby „pokibicowały” jest zabronione.
  • Jeżeli planujecie spacer z psem po Lesie Malińskim – NIE PUSZCZAJCIE PSA LUZEM.

 

Na zachętę, krótki film z zawodów Pucharu Polski w DogTrekkingu, które odbyły się 9 maja 2015r. w Złotym Stoku:

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum