Podziel się:

Sprawniejszy przejazd do Piotrkowiczek

wtorek 03rd, Listopad 2015 / 14:07 Autor:
Kategoria: Drogi i kolej

W związku z prowadzonymi pracami przy obiekcie WD-35 oraz powstaniu w tym miejscu wytwórni mas bitumicznych zwiększył się ruch samochodów dostawczych przy drodze powiatowej 1365D do Piotrkowiczek. Aby jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo i komfort poruszania się użytkowników po drodze, wykonawca tego odcinka drogi S5 rozpoczął układanie dodatkowych płyt betonowych pod parking dla ciężarówek oraz chodnik dla pieszych.

Wykonawca wydzielił dodatkowe miejsce do parkowania dla dostawców materiałów budowlanych oraz obsługi budowy, a w czwartek 29 października rozpoczęło się tam układanie płyt betonowych. Miejsce parkingowe, wydzielone poza ciągiem drogi, zapewni bezpieczniejszy i sprawniejszy ruch na drodze 1365D (w tym również ruch pieszy). Równocześnie wykonawca rozpoczął układanie chodnika z płyt betonowych w ramach tymczasowego ciągu pieszego – jest to reakcja na prośby okolicznych mieszkańców. Chodnik z płyt zastąpi wcześniejszy szlak pieszy z tłucznia.

Od początku realizacji inwestycji firma Astaldi stara się prowadzić prace tak, aby były jak najmniej uciążliwe dla kierowców czy mieszkańców. Dlatego też wykonawca wybudował wzdłuż całej trasy wewnętrzne drogi technologiczne, którymi przede wszystkim przemieszcza się ciężki sprzęt i ciężarówki. Oznakowanie dróg przy placu budowy czy też wjazdów i wyjazdów z niego jest też regularnie kontrolowane.

Informacja prasowa

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum