Podziel się:

Toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla budowy zespołu elektrowni wiatrowych w gm. Wisznia Mała

niedziela 30th, Grudzień 2012 / 01:18 Autor:
Kategoria: Rozmaitości

     Wójt Gminy Wisznia Mała zawiadamia, że na wniosek firmy Termall Bio z Kleszczowa, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zespołu elektrowni wiatrowych w gm. Wisznia Mała wraz z urządzeniami do przesyłania energii elektrycznej i infrastrukturą towarzyszącą.
     Farma wiatrowa, ma być zlokalizowana, prawdopodobnie pomiędzy Strzeszowem, Mienicami, Piotrkowiczkami a Wisznią Małą.

     W 2011 roku pisałem o tym, że Wojewódzkie Biuro Urbanistyczne na zlecenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego przygotowało w połowie 2010 roku „Studium przestrzennych uwarunkowań rozwoju energetyki wiatrowej w województwie dolnośląskim”.
     Na stronach niniejszego opracowania, autorzy kierując się najróżniejszymi przesłankami, podzielili Dolny Śląsk na obszary mniej lub bardziej ryzykowne dla lokalizacji elektrowni wiatrowych.
     Aż 25% terenu naszego województwa uznano za potencjalnie najmniej konfliktowy. Część tego obszaru znajduje się także w granicach gminy Wisznia Mała.
     Na poniższej mapce widać granice naszej gminy i oznaczone trzema kolorami obszary ograniczeń :

 1. ciemno-zielony to obszar wysokiego ryzyka lokalizacji elektrowni wiatrowych,
 2. jasno-zielony to obszar dużego ryzyka
 3. biały to obszar potencjalnie najmniej konfliktowy dla lokalizacji elektrowni wiatrowych.

     Należy przypuszczać, że to właśnie tereny oznaczone kolorami: białym i jasno-zielonym, zainteresowały inwestora.

Wisznia Mała

Wiecej:

 1. obwieszczenie na bip-ie: bip.wiszniamala.pl
 2. studium i ekspertyzy:
  wbu.wroc.pl
 3. artykuły w prasie:
  Gazeta Wrocławska
  Gazeta Wyborcza
 4. naukowy komentarz do studium:
  stopwiatrakom.eu

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

1 Comments on “Toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla budowy zespołu elektrowni wiatrowych w gm. Wisznia Mała

 • Panie Wójcie – mieszkańcy Gminy Wisznia Mała liczą i wierzą, żę Urząd stanie na wysokości zadania i podejmie odpowiednią decyzję – przyjazną dla środowiska i dla mieszkańców. Mieszkańcy Gminy Wisznia Mała liczą i wierzą, że nie zezwoli Pan na budowę wiatraków w naszej Gminie. To byłby jakiś koszmar i dewastacja środowiska. Domy usytuowane są zbyt blisko, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na zdrowie mieszkańców, których pan Panie Wójcie reprezentuje.
  Pozdrawiam
  Mieszkanka Mienic

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum