Podziel się:

W Piotrkowiczkach giną psy

poniedziałek 28th, Lipiec 2014 / 11:34 Autor:
Kategoria: Rozmaitości

Cztery psy zaginęły w ciągu ostatnich kilku tygodni w Piotrkowiczkach. Nie maleńkie pieski, które uznane za bezdomne mogłyby zostać przygarnięte przez przypadkową osobę ale duże wzbudzające respekt czworonogi, które żeby schwytać trzeba posiadać specjalistyczny sprzęt i doświadczenie. Oczywiście mógł to być również nieszczęśliwy zbieg okoliczności i psy po prostu uległy wypadkom losowym.

Właścicieli zwierząt uprasza się o zwracanie baczniejszej uwagi na swoich pupili. Osoby, którym w ostatnim czasie, w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął pies proszę o przesłanie informacji o tym na adres: wiszniamala@plusnet.pl będę sprawę monitorować.

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

9 Comments on “W Piotrkowiczkach giną psy

 • Odnośnie:
  „Właścicieli zwierząt uprasza się o zwracanie baczniejszej uwagi na swoich pupili”, może winien Pan napisać, aby właściciele psów nie wypuszczali ich na noc, aby sobie bezpańsko polatały po wiosce? I te wypuszczone psy nie należą do malutkich i kanapowych. Ich właściciele nie powinni sie nazywać właścicielami psów. Bo w dzień pies ma właściciela, a od wieczora do rana jest już inaczej…..
  Pozdrawiam

 • Szanowny Panie Podrez….
  Dodatkowo pragnę wskazać, aby nie zajmował się Pan dalszym monitorowaniem zaginionymi psami. Owszem ma Pan do tego pełne prawo, tylko, że bardziej winien Pan monitorować tych rzekomych właścicieli psów, którzy łamią prawo , a w szczególności określone zapisy z Kodeksu wykroczeń. Zdaje się również akt prawa miejscowego jakim jest Uchwała rady Gminy winna określać obowiązki właścicieli swoich kochanych czworonogów. Tak wogóle: jest taka Uchwała? Proszę się tym zainteresować. Jeśli Pan w wyniku monitorowania ustali tych co psy puszczają na noc poza swoją posesję i nie sprawują nad nimi kontroli – Pana obowiązkiem obywatelskim jest zgłosić ów fakt na Policję celem dalszego prowadzenia sprawy przez ten organ. Używa Pan słowa „pupil”. Jeśli ktoś ma w domu pupila, to troszczy się o niego jak tylko potrafi najlepiej. Psy wypuszczane na noc, raczej pupilami nie są.Prawda?
  Proszę o Pana stanowisko w tej sprawie.
  Pozdrawiam

 • Andrzej Podrez Post author

  Wiele psów i kotów znika. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, gdzie się podziały, bo brak jest skutecznego systemu identyfikacji zwierząt. Odławianie zwierząt i tworzenie pseudoschronisk stało się dla niektórych intratnym biznesem. Wie Pan skąd pochodzą te słowa? Z raportu NIK pt. Wykonywanie zadań gmin dotyczących ochrony zwierząt.
  Gmina Wisznia Mała co prawda dobrze wywiązuje się ze swoich zadań w tym zakresie jednak to wcale nie znaczy, że nie przyjeżdza tu żaden hycel z sąsiedniego powiatu i na krzywdzie zwierząt nie próbuje się dorobić.

 • Dziękuję za odpowiedź. O raporcie NIK nie słyszałem, ale wierzę Panu na słowo. :) :). Osobiście jestem świadkiem, jak każdego późnego wieczora i każdej nocy po Piotrkowiczkach systematycznie biega min. kilka psów. Gdzie są u licha ich właściciele? Znaleźli sobie sposób na ‚samowykarmianie” swoich kochanych pupili? Psy są duże, stwarzają zagrożenie, wchodzą na prywatne posesje, biegają po ogródkach, obsikują krzewy i drzewa, załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne, kopią dziury, itp. Więć niech Pan nie pisze, że Gmina WM dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, bo w tym zakresie nie wywiązuje się wogóle, Na podstawie czego Pan to wnosi, Niech się zatem nie rozczula na psami , tylko niech Pan krytycznie spojrzy na niewykonywanie obowiązków, ktore ciążą na właścicielach psów !!!!, Bo o tym jakoś Pan nie pisze….a szkoda. Przecież gdyby psy się nie wałęsały po nocach to nie kwitłby intratny interes, o którym Pan pisze, bo co niby mieliby wówczas łapać hycle? Zauważam na koniec, że Pana tekst i stanowisko w tej sprawie nie jest obiektywne i kieruje Pan tylko uwagę na ginące psy. Dodam, że jeśli obce psy miałyby hasać po moim podwórku, to osobiście powiadomiłby hycla, który SKUTECZNIE wykona zadanie, które przypisane jest Urzędowi Gminy.
  Pozdrawiam

 • Uważam, że o fakcie ginących psów i jednocześnie wałęsających się psach (bo to pewien komplet) winien Pan powiadomić Urząd Gminy celem podjęcia stosownych działań. Pana prywatne śledztwo, prośba o powiadamianie Pana o ginących psach niewiele da, no chyba że to budowanie wizerunku lokalnego działacza.
  Pozdrawiam

 • Andrzej Podrez Post author

  Sądzę, że mówimy o dwóch różnych sprawach. Naganne i bezprawne jest pozostawianie psa bez nadzoru to oczywiste – ale to nie pies jest winien, że jest pozostawiony bez opieki tylko jego właściciel – a kto ewentualnie pada ofiarą nadgorliwych „stróżów prawa” i ląduje w umieralni z dala od domu?
  Jeżeli ten artykuł spowodował, że chociaż jedna osoba w gminie przestraszyła się konsekwencji i nie spuszcza psa na noc to warto było ten artykuł opublikować.
  Co do budowania wizerunku to już 5 lat prowadzę ten portal i to co miałem zbudować to już zbudowałem. Nie jest to nic wielkiego w każdym razie :)
  Gmina stworzyła bezdomnym psom całkiem niezłe warunki w PSZOK-u w Mienicach. Proszę czasami tam zajrzeć może się Panu jakiś piesek spodoba. Ja jednego wziąłem.

 • A zatem jesteśmy we wszystkim zgodni. Naganne jest i sankcje winny spotkać tych, którzy wypuszczają psy na noc, by sobie „polatały” i nie do przyjęcia jest, że ewentualnie schwytane psy mogą gdzieś w oddali cierpieć.
  Niech Pan jednak nie wierzy, że Pana artykuł (potrzebny poniekąd) dotrze właśnie do tych, którzy właściwej kontroli nad swoimi psami nie sprawują. Niech mi pan wierzy – Oni tu nie zaglądają. Bo i po co.
  Pozdrawiam.
  PS. A do Mienic zajrzę. Dziękuję.

 • Nawiązując do Pańskiej prośby, zapytam ile powiadomień Pan otrzymał od tych mieszkańców, którym w nieznanych okolicznościach zaginął w Piotrkowiczkach pies?
  Żadnego powiadomienia? Oj…… Dziwne….A w sumie zrozumiałe, bo powiadamiać musieliby Pana Ci mieszkańcy, którzy swojego pupila mają w ‚głębokim poważaniu” oraz jednocześnie Ci, którzy narażają się na odpowiedzialność z tytułu żenującej opieki, sprawowanej nad swoim psiakiem. Oto zatem Ci, z którymi próbował Pan nawiązać kontakt. Nie warto. Ci bowiem właściciele swoich pupili czworonożnych – winni być napiętnowani, ośmieszani, krytykowani a nie zachęcani do zgłaszania nieprawidłowości w związku z ich (swoim WYKROCZENIEM). Zły kierunek Pan obrał…..
  Pozdrawiam i życzę powodzenia z TYM elektoratem.

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum