Podziel się:

W Wysokim Kościele będzie można ćwiczyć sporty miejskie

wtorek 17th, Luty 2015 / 15:19 Autor:

Krawężniki, poręcze, przejścia podziemne, murki, balustrady – to elementy architektury wielkich aglomeracji, które już dawno przestały pełnić tylko swoją podstawową funkcję w przestrzeni miejskiej. Uliczni sportowcy nadali im również bardziej wyczynowego, znaczenia.

Jedną z ciekawszych dyscyplin, klasyfikowaną jako sport uliczny jest parkour – sztuka przemieszczania się polegającego na pokonywaniu przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób.

Ta bardzo widowiskowa, pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej szczyt popularności osiągnęła na początku XXI wieku dzięki takim filmom jak Yamakasi – współcześni samurajowie czy 13 Dzielnica.

Do podstawowych technik parkour należą obroty, naskoki, zeskoki, balansowanie ciałem, podskoki, z podparciem rąk lub bez podparcia itp.

Inną równie ciekawą dyscypliną sportu ulicznego jest, spopularyzowana dzięki książkom Paula Wade’a: kalistenika – aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała. Określa się ją również jako street workout czyli trening uliczny.

4 urządzenia do treningu kalistenistycznego stoją w wysokokościelskim parku już od sierpnia 2014 roku. Kolejny, duży zestaw do ćwiczeń technik parkour został zainstalowany dzisiaj. Jeszcze tylko drobne wykończenie terenu i od wiosny małowiszeńska młodzież, ta młodsza i ta starsza będzie mogła aktywnie spędzać czas w Wysokim Kościele. Takiego zestawu do ćwiczeń na świeżym powietrzu nie powstydziłaby się nawet największa aglomeracja.

parkour-01

parkour-03

sciezka-zdrowia

baner
 

 

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum