Podziel się:

Wisznia Mała.net przedstawia: Jan Wlizło – sołtys roku 2009 w konkursie Gazety Sołeckiej.

poniedziałek 14th, Luty 2011 / 09:54 Autor:

     Bardzo ciekawy konkurs prowadzi od 2006 roku Gazeta Sołecka: Wybory Sołtysa Roku. Okres wyłaniania sołtysów w naszej gminie to doskonały moment na przybliżenie jednego z laureatów.
     Jan Wlizło od 33 lat jest sołtysem Obrowca w gm. Hrubieszów w woj. lubelskim. Zainicjował budowę remizy OSP, drewnianego mostu, wodociągów, remontu świetlicy wiejskiej, szkoły i dróg lokalnych.
     Jest organizatorem wielu imprez rekreacyjno-edukacyjnych (Dni Obrowca, konkursów ekologicznych i  bezpieczeństwa pracy). Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Obrowiec, które prowadzi szkołę podstawową, członkiem Lokalnej Grupy Działania  i Stowarzyszenia Hrubieszowskiego (źródło” gazetasolecka.pl). 
     Wieś Obrowiec liczy ponad 400 mieszkańców i jest jedną z 9 wsi uczestniczących w projekcie: Młodzieżowa Świetlica Internetowa, podczas którego 90 młodych mieszkańców gminy Hrubieszów uczyło się prowadzenia i administrowania portalami internetowymi. W wyniku tej akcji powstały strony 9 sołectw w gminie Hrubieszów. Między innymi sołectwa Obrowiec.

Link do projektu: www.gminahrub.vel.pl.
Sołectwo Obrowiec: www.obrowiec.gminahrub.vel.pl

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum