Podziel się:

Wybory, wybory i po wyborach…

środa 19th, Listopad 2014 / 23:19 Autor:

Ponad 1500 osób odwiedziło portal Wisznia Mała.net w gorącym przedwyborczym tygodniu.

tydzien

Ponad 1500 osób odwiedziło portal Wisznia Mała.net w gorącym przedwyborczym tygodniu.

W pierwszy poniedziałek po wyborach samorządowych: 17 listopada 2014r.
artykuły publikowane na portalu czytało 719 osób.
To o 308 osób więcej niż 4 lata temu
(wtedy wybory odbyły się 21 listopada).

odwiedziny

17 listopada 2014 na portal weszło 719 osób.

 

Kandydaci, którzy zadali sobie odrobinę trudu aby dotrzeć do swoich potencjalnych wyborców przez internet, poprzez publikację artykułów chociażby na stronie WiszniaMała.net lub partnerskich: Malin.org.pl i Psary.org.pl uzyskali bardzo dobre wyniki.

  • Łukasz Ozimek z Wysokiego Kościoła zdeklasował rywali otrzymując 3 razy więcej głosów niż każdy z nich,
  • Marzanna Jurzysta-Ziętek dostała się do Rady Powiatu na miejscu II chociaż była na liście kandydatów trzecia,
  • Maciej Łamasz z Psar otrzymał 62 głosy więcej niż jego rywal,
  • Pani Magdalena Szymczuk uzyskała tylko 496 głosów mniej niż Jakub Bronowicki.

 

Wszyscy ciężko pracowali na swój wynik nie tylko w świecie wirtualnym ale jestem przekonany, że gdyby ich konkurenci nie zbagatelizowali znaczenia internetu podczas prowadzenia kampanii wyborczej  to wyniki głosowania mogłyby być zupełnie inne.

Każda licząca się siła polityczna dba o obecność informacji o swoich kandydatach w sieci globalnej i w wynikach wyszukiwania. To jest absolutne minimum – więksi gracze rozumieją również co to takiego SEO PR – połączenie internetowych działań public relations z pozycjonowaniem. Celem takich działań jest umieszczenie na pierwszych stronach wyników wyszukiwania, stron internetowych zawierających tylko pozytywne informacje o kandydacie.

Magdalena Szymczuk przesłała do publikacji na Wisznia Mała.net artykuł o sobie. To na poziomie takiej gminy jak nasza wystarczyło aby w wynikach wyszukiwania, każdy kto chciał mógł szybko znaleźć informację o kandydatce na wójta. Na pewno to jej w niczym nie zaszkodziło. Sądzę, że nawet trochę pomogło w osiągnięciu tak znaczącego wyniku.

Może kiedyś doczekam się tego, że wszyscy nasi lokalni politycy – a nie tylko nieliczni – docenią wreszcie, znaczenie internetu w prowadzeniu wszelkich działań promocyjnych i informacyjnych. Nie tylko związanych z kampanią wyborczą oczywiście.

 

szymczuk

Nie ma cię w Google nie istniejesz – tak mówią specjaliści od marketingu internetowego. Może warto się nad tym zastanowić?

 

Trzebnica24.eu – wieści z powiatu trzebnickiego

Dodaj komentarz

Skomentuj na Facebook-u

Obserwuj na Facebook-u

Archiwum